زمان ابلاغ مصوبه اعتبارات 2 خودورساز بورسی| شرط استفاده

12:30 - 1400/01/21
دبیر انجمن قطعه‌سازان از ابلاغ مصوبه افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی حد اعتباری ایران‌‌ خودرو و سایپا در هیات دولت و شورای پول و اعتبار در چند روز آینده خبر داد.

به گزارش «دنیای بورس»، مازیار بیگلو در این باره به ایسنا می‌گوید: مصوبه افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی حد اعتباری ایران‌‌خودرو و سایپا هنوز در شورای پول و اعتبار مصوب نشده و امید در چند روز آینده مصوب و ابلاغ شود.

این ۱۰ هزار میلیارد تومان تبدیل همان ۸۴۴ میلیون یورو باقی مانده از تسهیلات قبلی به قیمت روز است و مقرر شده شورای پول و اعتبار این تسهیلات را مصوب کند اما به گفته بیگلو شرط استفاده از این تسهیلات این است که هر دو خودروساز از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

از دید این قطعه ساز البته هر دو خودروساز اقدامات لازم را شروع کرده‌اند و امید است به نتیجه مطلوبی برسد. صحبت‌ها حاکی از این بوده که دولت و مجلس اصرار داشتند کل مبلغ تسهیلات در زنجیره تامین توزیع شود اما خودروسازان دلایل بسیار زیادی داشتند ممکن است اکثر این مبلغ در زنجیره تامین داخلی توزیع شود اما هر دو خودروساز هزینه‌هایی از جمله خرید مواد اولیه هم دارند که به‌صورت ارزی بوده و باید بخشی به این قسمت هم تعلق گیرد. در صورت پرداخت این مبلغ از تسهیلات ، بار بزرگی از دوش زنجیره تامین به خصوص برای قطعه‌سازان برداشته خواهد شد.