بهشت مستاجران کجاست؟ / بازار اجاره این منطقه سبز شد

13:22 - 1402/09/22
بررسی‌های فایل‌های اجاره منطقه 4 نشان می‌دهد بیشتر مالکان نرخ‌های پایین‌تری از متوسط منطقه برای اجاره‌بها پیشنهاد داده‌اند.

منطقه ۴ در شمال شرق تهران قرار دارد و از شمال با رشته کوه‌های البرز و منطقه یک و از جنوب به خیابان رسالت همسایگی دارد.

بررسی‌های اکوایران از فایل‌های رهن و اجاره در این منطقه نشان می‌دهد که هم‌اکنون موجران این منطقه، رهن و اجاره ملک خود را متناسب با متوسط قیمت منطقه و یا پایین‌تر تعیین کرده‌اند؛ چرا که تعداد فایل‌های سبز(پایین‌تر از میانگین قیمت منطقه) و مشکی(در محدوده میانگین قیمت منطقه) بیشتر از قرمز(بالاتر از میانگین قیمت منطقه) است.

در محله شمیران‌نو به دلیل بافت قدیمی که دارد و قولنامه‌ای بودن خانه‌ها، فایل‌های بیشتری را می‌توان یافت که با بودجه‌ای زیر 100 میلیون تومان بتوان رهن کرد.مبلغ رهن خانه‌ای با مساحت 60 تا 70 مترمربع در منطقه 4، بین50 میلیون تا یک میلیارد تومان است که مبلغ اجاره متناسب با مبلغ رهن و موقعیت و بافت بنا متغیر است.

در محله تهران‌پارس، رهن کامل واحدی با 65 مترمربع مساحت و 19 سال عمربنا، 450 میلیون تومان و رهن کامل واحدی با 70 مترمربع زیربنا و 11سال عمربنا در محله جشنواره، 550 میلیون تومان است.

در فرجام، برای واحدی با 60 مترمربع زیربنا و 17 سال عمربنا، 380 میلیون تومان رهن کامل و در محله دلاوران، برای واحدی 65 متری و 7 سال عمربنا، 300 میلیون تومان رهن و 3 میلیون و 700 هزار تومان اجاره ماهانه تعیین شده است.

بهشت مستاجران کجاست؟ / بازار اجاره این منطقه سبز شد11