پیش بینی روند بازار سکه؛

فشار جهانی به قیمت سکه امامی/ ریسک نزول در بازار سکه

09:58 - 1400/06/27
قیمت سکه از طرف قیمت طلای جهانی تحت فشار است و اگر قیمت دلار هم رشد نکند سکه می تواند سطوح مهم حمایتی در تمامی قطع ها از دست دهد.

به گزارش دنیای بورس و به نقل از اقتصادنیوز، نزول بهای اونس طلا در انتهای هفته، وضعیت دشواری را برای دارندگان فلز گران بهای داخلی ایجاد کرده است. ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی محدوده ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را از دست داده است و با این وضعیت، امکان از دست رفتن محدوده حمایتی ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی وجود دارد. حتی در مقاطعی از روز پنجشنبه برای لحظاتی سکه زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شود.

 

 

با این حال، یک اتفاق موجب شد که فلز گران بهای داخلی به بالای محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برگردد. به گفته فعالان، قیمت دلار از اواسط روز جمعه رشد بیشتری را تجربه کرد و توانست بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی تثبیت شود. این اتفاق موجب شد که انتظارات کاهشی در بازار سکه کمی کاهش پیدا کند.

فشار جهانی به قیمت سکه امامی/ ریسک نزول در بازار سکه13

در صورتی که قیمت دلار امروز بتواند به افزایش قیمت خود ادامه دهد، فلز گران بهای داخلی خواهد توانست که بالای حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰  تومان تثبیت شود و حتی به سوی مرز ‍۱۲ میلیون تومانی گام بردارد. با این حال، بعید است سکه امامی به مقاومت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نزدیک شود. حتی اگر دلار حمایت ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی را از دست بدهد، امکان از دست رفتن حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سکه امامی وجود دارد.

سکه های کوچک نیز در روز شنبه کار دشواری برای رشد قیمت دارند. نیم و ربع سکه حباب بیشتری نسبت به سکه امامی دارند و همین کار آن ها برای رشد قیمت را دشوار می کند. در صورت افت قیمت دلار، حتی ممکن است نیم سکه در ابتدای هفته مرز ۶ میلیون تومان را از دست بدهد.

فشار جهانی به قیمت سکه امامی/ ریسک نزول در بازار سکه9

فشار جهانی به قیمت سکه امامی/ ریسک نزول در بازار سکه2