پیش بینی قیمت طلا | صعود ادامه دارد؟

14:27 - 1400/01/21
درحالی که قیمت هر اونس طلای جهانی پس از بازگشت به کانال 1900 دلار نتوانست دوباره به بالای 2 هزار دلار بر گردد که پیش بینی ها حکایت از تداوم روند صعود بازار دارد.
پیش بینی قیمت طلا | صعود ادامه دارد؟

به گزارش «دنیای بورس»، اقتصادنیوز نوشت: بازار طلا روز گذشته در نیمه اول کانال 1900 دلار نوسان کرد در این روز بالاترین قیمت لحظه ای اونس  1955 دلار ثبت شد در مقابل کف قیمت لحظه ای هم 1937 دلار بود.

دامنه نوسان دیروز در مقایسه با دو روز گذشته کمتر شد و بازار روز کم جوش و خروشی را پشت سر گذاشت.  ازار طلای لندن همانند سه روز گذشته با قیمت 1950 دلار به کار خود پایان داد، اما به دلیل روند کاهش در دیگر بازار ها احتمال دارد قیمت بسته شده نهایی از این سطح پایین تر باشد.

قیمت اونس روز گذشته تا بامداد جمعه  حدود10 دلار یعنی نیم درصد کاهش داشت و تکنیکال ها توصیه به فروش دارند.   موضوع داغ میان تحلیلگران همچنان سقوط قیمت سه شنبه و چهار شنبه است. در اوایل این هفته ، فلزات گرانبها به شدت افت کرد. به طوریکه طلا طی هفت سال گذشته شدیدترین افت خود را تجربه کرد.

پیتر هوگ ، رئیس بخش فلزات گرانبهای کیتکو، گفت: طلا و نقره بیش از حد رشد کردند، در هفته های گذشته، طلا  و نقره به  بالاترین قیمت چند ساله رسیدند.  

«نقره تا 30 دلار افزایش یافت و طلا تقریباً تا 2100 دلار بالا رفت.در این محدوده قیمتی که طلا و نقره به مرحله سودآوری رسیدند بسیاری سعی به خروج  شدن از یک در بسیار کوچک کردند به همین دلیل قیمت ها سقوط کردند.» اما تحلیل گران با وجود این سقوط و توصیه تکنیکال ها به فروش روند قیمت طلا را صعودی عنوان می کنند. 

نظرسنجی که ساعتی پیش کیتکو منتشر کرد روند پیش رو طلا را صعودی یا گاوی پیش بینی میکند. بر طبق نمودار  وال استریت هم نظرات عمومی هفته آینده را برای طلا صعودی پیش بینی می کند. طبق این نظرسنجی طلا آماده است تا پس از آنچه که به عنوان یک اصلاح قیمت بسیار سالم در بازار توصیف می شود روند مثبت خود را ادامه دهد.

باید دید طلا در هفته پیش رو در کدام جهت حرکت می کند و ایستگاه قیمت بعدی این فلز با ارزش کجاست.

پیش بینی قیمت طلا | صعود ادامه دارد؟3
پیش بینی از آینده قیمت هر اونس طلای جهانی