حقوق آبان‌ماه کارگران هپکو واریز شد

وزارت اقتصاد: سهام هپکو در مرحله عرضه است

12:33 - 1400/01/21
وزارت امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که سهام شرکت هپکو از طریق بازار فرابورس در مرحله عرضه قرار دارد.
وزارت اقتصاد: سهام هپکو در مرحله عرضه است

به گزارش «دنیای بورس به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی (شادا) در پی اخبار برخی از رسانه‌ها به نقل از وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه «دولت هفته گذشته سهام هپکو را واگذار کرد»، توضیح داد: واگذاری سهام این شرکت در دستور کار قرار دارد و در این خصوص نیز سهام شرکت هپکو برای عرضه از طریق بازار فرابورس آگهی شده است. این اطلاعیه می‌افزاید: سهام شرکت هپکو در مرحله عرضه قرار داشته که اخبار آن به اطلاع عموم می رسد.

در همین رابطه خوانده بودید:  چگونه هپکو ‌در فرابورس عرضه میشود؟| اعلام شرایط نحوه واگذاری

 

حقوق آبان‌ماه کارگران هپکو واریز شد

به گزارش ایرنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: حقوق معوق آبان‌ماه کارگران هپکو اراک عصر دوشنبه به حساب آنان واریز شد.

«محمدتقی آبایی‌هزاوه» افزود: بر اساس مصوبه نشست استاندار مرکزی با معاون اول رییس جمهوری و وزرای صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی در ۱۸ آذرماه امسال در خصوص رفع مشکلات صنایع بزرگ اراک، مقرر شده بود بانک ملی ۳۵۰ میلیارد ریال بابت حقوق و معوقات کارگران شرکت هپکو پرداخت کند.

وی بیان کرد: ساعاتی پیش ۵۰ میلیارد ریال توسط این بانک برای حقوق رمعوق آبان‌ماه کارگران هپکو پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: پرداخت حقوق و دیگر معوقات  کارکنان هپکو اراک در دست اقدام است و به زودی محقق می‌شود.

هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی در اراک تاسیس و از سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت کرد.

این شرکت ۲۵ نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی چون ژاپن، آلمان و سوئد تولید می‌شوند.

شرکت هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار و مشکلاتی برای آن ایجاد شد.