بورس به صعود ادامه داد / پررونق‌ترین روز بازار در 6 ماه اخیر

14:19 - 1403/04/17
اکوایران: امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 31 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 7 هزار و 753 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در 6 ماه اخیر است.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز یکشنبه 17 تیر ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 37 هزار و 630 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 226 هزار و 443 واحد رسید. 

 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 11 هزار و 173 واحدی در رقم 709 هزار و 268 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 288 واحدی به رقم 23 هزار و 261 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و 949 واحد به سطح 127 هزار و 7 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس تهران

روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی منفی شد و 171 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

امروز نماد شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 30 میلیارد تومان بود. پس از شستا، نمادهای ومعادن، فملی، حفارس و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای رمپنا، وبملت، خزامیا، اخابر و ونوین تعلق داشت.

بورس به صعود ادامه داد / پررونق‌ترین روز بازار در 6 ماه اخیر14

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فارس، فولاد، وغدیر و تاپیکو نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای کچاد، وامید و بوعلی از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، شگویا و ارفع بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مارون، تجلی و مادیرا نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و شستا و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز معین، شفام و خاور بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 32 هزار و 489 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 16 هزار و 782 میلیارد تومان بود که 52 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 31 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 7 هزار و 753 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در 6 ماه اخیر است. 

بورس به صعود ادامه داد / پررونق‌ترین روز بازار در 6 ماه اخیر7

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد فولاد بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 183 میلیارد تومان بود. 

پس از فولاد، خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت و فملی رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد شستا و شپدیس در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد یک میلیارد و 659 میلیون و 604 هزار و 528 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد خودرو و حفارس نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 112 نماد صف خرید داشتند و 78 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 88 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 369 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 8 درصدی به 186 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس به صعود ادامه داد / پررونق‌ترین روز بازار در 6 ماه اخیر12