تقاضای حقوقی در بورس تهران

15:46 - 1403/04/03
اکوایران: امروز نمادهای فملی، کگل و نوری نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در هر سه نماد تقاضای حقوقی بیش از حقیقی بود.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز یکشنبه 3 تیر ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 4 هزار و 357 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 52 هزار و 8 واحد رسید. 

 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش 170 واحدی در رقم 665 هزار و 808 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 14 واحدی به رقم 21 هزار و 959 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 169 واحد به سطح 115 هزار و 539 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس تهران

روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای چهاردهمین روز متوالی منفی شد و 455 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

امروز نماد وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 35 میلیارد تومان بود. پس از بانک ملت، نمادهای خاور و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای نوری، فزر و زکشت تعلق داشت.

تقاضای حقوقی در بورس تهران8

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، کگل و نوری نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در هر سه نماد تقاضای حقوقی بیش از حقیقی بود.

در سوی دیگر نمادهای وبملت، مبین و فخوز از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای تجلی، فزر و سامان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، شگویا و خاور نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد وبملت بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، شفام و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 20 هزار و 963 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 14 هزار و 816 میلیارد تومان بود که 71 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 5 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 534 میلیارد تومان رسید. 

تقاضای حقوقی در بورس تهران20

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد خاور بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 77 میلیارد تومان بود. 

پس از خاور، فولاد بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثفارس رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خساپا و فملی در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد 426 میلیون و 7 هزار و 535 سهم در صدر قرار گرفته است. وبملت در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خاور تعلق داشت. دو نماد شستا و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 92 نماد صف خرید داشتند و 186 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 169 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 24 درصدی به 500 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

تقاضای حقوقی در بورس تهران17