جهش عجیب قیمت مسکن در شرق تهران / پول خرید خانه مبلغ رهن شد

15:04 - 1402/05/02
مشاوران املاک می‌گویند: یکی از دلایل صعود اجاره‌بها، پلتفرم‌های آنلاین اجاره خانه هستند؛ مالکان بدون اینکه ملک خود را کارشناسی کنند، با الگوبرداری از ملک‌های دیگر برای واحد خود قیمت‌گذاری می‌کنند.

محله افسریه در شرق تهران و در منطقه 15 واقع شده و به دو بخش افسریه شمالی و افسریه جنوبی تقسیم می‌شود. این محل از شمال به خیابان شهید رحیمی، از شرق به قسمت ابتدایی خیابان ۳۵ متری اردیبهشت (بلوار قصر فیروزه)، از جنوب به بخش انتهایی خیابان ۳۵ متری اردیبهشت (بلوار قصر فیروزه) و سه راه افسریه شهرک والفجر و از غرب به بزرگراه بسیج مستضعفین متصل می‌شود.یک واسطه‌گر ملکی در افسریه به اکوایران با اشاره به کاهش متقاضی اجاره می‌گوید: در سال جاری، اکثر مستاجران قرارداد خود را تمدید کرده‌اند و ترجیح می‌دهند به جای پرداخت هزینه‌های جابه‌جایی، رهن ملکی که در آن سکونت دارند را افزایش دهند.

 

وی ادامه می‌دهد: یکی از دلایل صعود اجاره‌بها، پلتفرم‌های آنلاین اجاره مسکن هستند؛ مالکان بدون اینکه ملک خود را کارشناسی کنند، با الگوبرداری از ملک‌های دیگر برای واحد خود قیمت‌گذاری می‌کنند.

به گفته وی، در دو سال گذشته با 400 میلیون تومان می‌شد در افسریه یک واحد 135 متری را خریداری کرد اما در سال جاری، با این مبلغ نمی‌توان حتی این واحد را به صورت رهن کامل اجاره کرد.

برای رهن کامل واحدی با 67 مترمربع زیربنا، 600 میلیون تومان و برای رهن کامل یک واحد با 58 مترمربع، 280 میلیون تومان و برای یک واحد با 95 مترمربع مساحت، 800 میلیون تومان تعیین شده است.برای رهن آپارتمانی با 135 مترمربع، 850 میلیون تومان و برای اجاره آن 4 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.برای واحدی با 100 مترمربع، 350 میلیون تومان و برای اجاره ماهانه آن 10 میلیون و 500 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

جهش عجیب قیمت مسکن در شرق تهران / پول خرید خانه مبلغ رهن شد18