جنگ اخبار در بازار دلار

11:26 - 1402/03/06
برخی در بازار ارز معتقدند با توجه به خبرهای سفر سلطان عمان، قیمت دلار می‌تواند بر مدار کاهش باشد. افزایشی‌ها اما معتقدند این بازار با فاند خبری نشست شورای حکام روبرو است و قیمت دلار دوباره به بالای 52 هزار تومان می‌رسد. در پشت خط نیز خبرهای گشایش بانکی سوژه گروه بدبین بازار شده بود.

به گزارش اکوایران، دلار هرات که از هفته گذشته بالای مرز مهم 52 هزار و 200 تومان رفته بود، با خبر سفر سلطان عمان دوباره این مرز را از دست داد. در پایان هفته با رسیدن قیمت دلار به زیر 51 هزار و 700 تومان، خالی‌فروشی در بازار ممنوع شد.

 

معامله‌گران معتقدند با توجه به خبرهای سفر سلطان عمان در یکشنبه، قیمت دلار می‌تواند همچنان تا دوشنبه بر مدار کاهش باشد. از نظر آن‌ها اولین ناحیه حمایتی 51 هزار و 200 تومان خواهد بود و در صورت فاند مثبت از سمت بازارساز، نرخ بعد از یک هفته دوباره می‌تواند کف‌زنی کند. این گروه تصور می‌کنند دلار با خبرهای گشایش بانکی همراه با تزریق بازارساز، می‌تواند حتی وارد دامنه 40 هزار شود.

در مقابل، افزایشی‌های بازار ارز معتقدند این بازار با فاند خبری نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روبرو است و قیمت دلار دوباره به بالای 52 هزار تومان می‌رسد. اولین سد مقاومتی در برابر افزایش بازار 51 هزار و 800 تومان خواهد بود.

در پشت خط، خبرهای گشایش بانکی سوژه گروه بدبین بازار شده بود. این دسته با اشاره به صحبت‌های رئیس اتاق ایران و چین بعد از توافقنامه ایران و عربستان درمورد تزریق درهم امارات و اینکه «بفروشید که ارزان می‌شود»، معتقدند خبر گشایش بانکی هم درمان کوتاه‌مدت است. در آن زمان دلار از حوالی 52 هزار عقب نشست و وارد دامنه 40 هزار تومان شد.

فنی‌های بازار معتقدند با توجه به جو خبر سفر سلطان عمان در روز یکشنبه، قیمت دلار حمایت 51 هزار 700 را از دست خواهد داد و نرخ تا بازه دوشنبه می‌تواند بین 50 هزار و 700 تومان تا 51 هزار و 800 تومان نوسان داشته باشد.