چه خبر از کدال؟

افزایش سرمایه غمهرا، گلدیرا و کتوکا

16:20 - 1401/11/04
اکوایران: نماد غمهرا آگهی افزایش سرمایه خود را ثبت کرد و نماد گلدیرا افزایش سرمایه 120 درصدی شرکت از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی را اعلام کرد. کتوکا نیز افزایش سرمایه 77 درصدی این شرکت از محل سود انباشته را به تصویب رساند.

در سامانه کدال شرکت کارخانجات قند قزوین از خرید و واردات 5000 تن شکر خام خبر داد.

 

شرکت پلی اکریل ایران در خصوص آخرین وضعیت خرید اکریلو نیتریل بیان نمود که خرید مقدار 4000 تن اکریلو نیتریل قطعی شده و ظرفیت کارخانه اکریلیک 2 از 40 تن به 60 تن روزانه افزایش یافته است.

شرکت حفاری شمال از حضور در مناقصه عملیاتی حفاری دو حلقه چاه جدید با شرکت نفت و گاز اروندان خبر داد.

شرکت کشت و صنعت شریف آباد اعلام کرد در نظر دارد تعدادی از دستگاه های صنعتی خود را از طریق مزایده عمومی به فروش برساند.

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران از انتقال نماد معاملاتی به تابلوی فرعی بازار اول بورس تهران خبر داد.

سهام شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب توسط سهامدار عمده به صندوق های سرمایه گذاری در  سهام و مختلط به روش حراج عرضه می شود. تعداد کل سهام شرکت 1400 میلیون سهم و  تعداد سهام قابل عرضه 210 میلیون سهم معادل 15 درصد از کل سهام  شرکت می باشد. تاریخ عرضه سه‌شنبه مورخ 11 بهمن 1401 می باشد و حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی 10 میلیون و 500 هزار سهم است.

شرکت کشت و دامداری فکا (زفکا) بیان کرد دلیل عمده بیش از 30 درصد سودعملیاتی نسبت به دوره مشابه سال قبل عمدتاً ناشی از افزایش در نرخ و مقدار فروش (شیرخام) می‌باشد.

شرکت کابل البرز نیز افزایش درآمد عملیاتی شرکت منجر به افزایش سود عملیاتی شرکت شده است.

شرکت ایرکا پارت صنعت (خکار) در خصوص دلایل افزایش سود عملیاتی خود عنوان کرد: افزایش درآمدهای عملیاتی به میزان 81 درصد که ناشی از افزایش نرخ و تعداد فروش محصولات تولیدی شرکت است و همچنین افزایش سایر درآمدهای عملیاتی که عمدتا مربوط به فروش دارایی های ثابت شرکت (کارخانه کلپایگان) می‌باشد، از عمده دلایل این تغییرات بوده است.

همچنین شرکت الکتریک خودرو شرق اعلام کرد افزایش سود ناخالص و عملیاتی شرکت ناشی از افزایش حجم فروش و تغییر ترکیب فروش محصولات است.

شرکت تولید برق عسلویه مپنا هم خبر از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ خرید مواد اولیه داد.

شرکت  کاشی و سرامیک الوند علت افزایش سود را افزایش نرخ و مقدار فروش محصولات دانست.

شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان در خصوص کاهش بیش از 30 درصدی سود عملیاتی شرکت در دوره 9 ماهه 1401 نسبت به دوره مشابه قبل بیان کرد شرایط نامناسب و عمومی حاکم بر بازار سرمایه و آثار و تبعات آن از عمده دلایل این تغییرات بوده است.

شرکت صنعتی نیرو محرکه اعلام نمود علت افزایش سود عملیاتی عمدتا ناشی از دریافت افزایش نرخ فروش محصولات در پایان سال 1400 و همچنین در دوره 6 ماهه اول 1401 از شرکت ساپکو می باشد

شرکت توکا ریل هم بیان کرد افزایش سود عملیاتی عمدتا مربوط به افزایش نرخ حق مالکانه قرارداد حمل ریلی فولاد مبارکه می باشد.

نمادهای زرنام، وکبهمن، گوهران، پلوله، غشان، قنیشا، وبیمه ، بورس، ولراز و قیستو درگیر نمادهایی بودند که در خصوص عملکرد خود شفاف سازی کردند.

شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران اعلام کرد با توجه به اتمام مهلت افزایش سرمایه این شرکت، مدارک و مستندات ثبت افزایش سرمایه به اداره ثبت شرکت ها ارسال شده ولی تا کنون موفق به ثبت آن در اداره ثبت و اسناد نشده است.

اما در خصوص آگهی دعوت به مجامع نیز نمادهای کنگار و مرقام سهامداران خود را به مجمع عمومی و فوق العاده دعوت کردند.

نماد غمهرا آگهی افزایش سرمایه خود را ثبت کرد. نماد گلدیرا افزایش سرمایه 120 درصدی شرکت از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی را صادر کرد.

کتوکا نیز افزایش سرمایه 77 درصدی این شرکت از محل سود انباشته را به تصویب رساند.