رکوردداران معاملات بورس کالا در هفته گذشته / خرید و فروش مسکن در بورس؟

16:36 - 1401/03/28
اکوایران: در هفته اخیر انتشار خبر امکان خرید و فروش متری واحدهای تجاری یا مسکونی از مهمترین خبرهای بورس کالا بود.

به گزارش اکوایران، در معاملات بورس کالای ایران در هفته اخیر شرکت پالایش نفت اصفهان بیشترین فروش بازار فیزیکی را داشت. پس از این شرکت، بیشترین ارزش فروش به غول صنعت مس، شرکت ملی صنایع مس ایران،  اختصاص داشت. 

 

فولاد هرمزگان جنوب، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان و فولاد کاوه جنوب کیش در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. 

خبر مهم هفته 

در هفته اخیر انتشار خبر امکان خرید و فروش متری واحدهای تجاری یا مسکونی از مهمترین خبرهای بورس کالا بود. رئیس اداره مطالعات اقتصادی بورس کالا از دریافت موافقت اصولی دو صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات برای طی مراحل پذیره نویسی خبر داد.

معین محمدی‌پور گفت: در این ابزار جدید که به تازگی در ایران معرفی شده، خریدار می‌تواند بصورت متری مالکیت داشته باشد. وی گفته است: از این مسیر خرید و فروش متری واحدهای تجاری یا مسکونی ممکن می‌شود که بصورت مشاع هستند و حفظ ارزش پول و سپر تورمی ایجاد شود.

مجوز افزایش سرمایه بورس کالا

در هفته اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه ۶۶ درصدی بورس کالای ایران را صادر کرد و بر این اساس سرمایه شرکت از ۵۰۰ میلیارد تومان به ۸۳۰ میلیارد تومان می‌رسد.

۲۴۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و ۸۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن ازمحل سایر اندوخته ها تامین خواهد شد.