خودرو صدرنشین معاملات شد؛

رکود معاملات بورس در اولین روز هفته

23:16 - 1400/10/25
اکوایران: در روز شنبه 25 دی 1400 ارزش معاملات خرد نسبت به روز چهارشنبه 7 درصد کاهش یافت. همچنین ارزش معاملات خرد نسبت به میانگین هفته پیش افت 12.5 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش دنیای بورس و به نقل از اکوایران، در اولین روز کاری هفته ارزش معاملات خرد سهام باز هم کاهش یافت و رکود معاملات عمیق‌تر شد. ارزش معاملات خرد با کاهش 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 399 میلیارد تومان رسید که 43 درصد کل معاملات بازار ثانویه را تشکیل می‌دهد. 

ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 5 هزار و 612 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 950 میلیارد تومان بود که 35 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

خودرو؛ صدرنشین معاملات بازار 

در معاملات امروز نماد خودرو (شرکت ایران خودرو) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را نیز به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 81 میلیارد تومان بود.

پس از خودرو، فولاد بیشترین ارزش معاملات را داشت و خگستر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن دو نماد شسینا و شپنا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام خودرو با تعداد 413 میلیون و 306 هزار و 584 سهم در صدر قرار گرفته است. خساپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خگستر تعلق داشت. دو نماد شسینا و ملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

روند هفته ارزش معاملات خُرد

در هفته قبل میانگین ارزش معاملات خرد بورس 2 هزار و 742 میلیارد تومان بود. حال در اولین روز کاری هفته ارزش معاملات خرد نسبت به میانگین هفته پیش نیز 12.5 درصد افت داشته است.

در هفته پیش در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ارزش معاملات خرد روند نزولی داشت و روز سه‌شنبه تا سطح 2 هزار و 466 میلیارد تومان پائین رفت. ارزش معاملات خرد در روز چهارشنبه به 2 هزار و 581 میلیارد تومان رسیده بود.