دماسنج بازار

سیمانی‌ها همچنان سبزپوش

12:53 - 1400/01/25
رشد قیمت نمادهای این گروه در معاملات امروز بازار سرمایه نیز مشاهده می‌شود. به این ترتیب با نزدیک شدن به میانه‌های باز، رشد شاخص این گروه به بالاتر از یک درصد رسید.
سیمانی‌ها همچنان سبزپوش

در ادامه رشد قیمت نمادهای سیمانی شاهد سبزپوشی تقریبا تمامی نمادهای این گروه در معاملات امروز هستیم. این مهم به دنبال نزدیکی قیمت‌ها به محدوده‌های حمایتی و رسیدن شاخص این گروه به سطح 690 واحدی در انتهای سال گذشته رقم خورده است. در این رشد دسته جمعی، فضای مناسب گروه به دنبال بهبود صادرات و چشم‌اندازی در رشد تقاضای بازار داخلی در سال جاری نقش مهمی را ایفا کرد. به این موارد می‌توان تعدیلات مثبت عمده نمادها را نیز اضافه کرد. پیش‌تر در گزارش‌های «دنیای بورس» به رشد قیمت این گروه اشاره شد.

به این ترتیب در معاملات امروز و با رسیدن به میانه‌های بازار، رشد قیمت عمده نمادها را شاهد هستیم. صف خرید در نمادهای «سشرق»، «سبزوا»، «سهگمت»، «سقاین» و «ساروم» از این جمله است. در حالی که نمادهای دیگری مانند «سغرب» و «سبهان» نیز در مرز رسیدن به صف خرید هستند. تقاضای بالا در «سهگمت» با صف خرید بیش از 2 میلیونی، این نماد را در جایگاه نخست از این حیث در معاملات امروز قرار داده است.