پرونده هپکو در دست دولت

12:04 - 1400/01/25
شرکت صنعتی هپکو به عنوان تنها کارخانه تولید ماشین آلات راه‌سازی در ایران و خاورمیانه، چندی است به دلیل پرداخت نشدن حقوق کارگران و کاهش تولید با چالش جدی مواجه شده است. معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازدید از کارخانه هپکو اراک با بیان اینکه نارسایی‌های هپکو با فوریت به دولت اعلام می‌شود، قول داد: تا پایان سال جاری بخش عمده مشکلات این کارخانه برطرف و به چرخه تولید بازگردد.

ایرنا: محمد باقر نوبخت در این بازدید اظهار کرد: کارخانه هپکو نمادی از صنعت موفق و پویا در زمینه تولید ماشین آلات راه سازی در ایران و خاورمیانه است که دولت یازدهم به هیچ عنوان اجازه ورشکستگی و نابودی این کارخانه را نخواهد داد. به گفته وی بازگرداندن مجدد این واحد تولیدی به چرخه صنعت و اقتصاد کشور وظیفه همگان است و تحت هر شرایطی باید بالندگی اقتصادی در این واحد تولیدی و صنعتی دوباره مهیا شود.

معاون رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد: فهرستی از مشکلات و نارسایی‌های هپکو با فوریت به دولت اعلام شود. این در حالی است که رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرده تا فعال سازی کامل کارخانه هپکو در کنار کارگران و کارکنان این کارخانه ایستاده است و به کارکنان این قول را داد تا پایان سال جاری بخش عمده مشکلات این کارخانه برطرف و به چرخه تولید بازگردد.