بازار اوراق امروز | سهامداران امروز چه تصمیمی گرفتند

14:43 - 1400/01/21
سهامداران به بازار جدید فرار کردند. نرخ سود در بازار اوراق به 18 درصد رسید.
بازار اوراق امروز | سهامداران امروز چه تصمیمی گرفتند

به گزارش «دنیای بورس»، اقتصاد نیوز نوشت: شکستن کف در بورس و ریزش به سمت مرز یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نرخ بازدهی در بازار اوراق را کاهش داد و حجم معاملات را به رکورد تاریخی این بازار نزدیک کرد.   در معاملات امروز هفتم مهر حجم معاملات در بازار اوراق افزایش 85 درصدی داشت و به حدود 185 میلیارد تومان رسید.

این میزان با رکورد تاریخی بازار اوراق فاصله اندکی دارد و تحلیل گران پیش‌بینی می‌کنند اگر روند بورس کاهشی باشد، شکست سقف معاملات بازار اوراق دور از دسترس نیست.

زیرا بسیاری از معامله گران بزرگ ازجمله صندوق‌های با درآمد ثابت به سمت بازار اوراق چرخش پیدا می‌کنند و بخشی از منابع خود را در این بازار تبدیل به اوراق دولتی می‌کنند.افزایش حجم معاملات امروز هم نتیجه چنین جابجایی توصیف می‌شود.

نرخ سود 18 درصدی در بازار اوراق

شکل منحنی بازده در روز دوشنبه در مقایسه با روز گذشته باثبات بود البته نرخ‌های بازده کاهش محدودی داشتند. نرخ سود اوراق با بازده یک‌ساله با یک‌دهم درصد کاهش به 18.1 درصد رسید. تحولات در بازار اوراق را باید روی دیگر معاملات در بازار سهام دانست. به نظر می‌رسد با کاهش قیمت سهم‌ها تقاضا برای اوراق تقویت‌شده است و ادامه این روند می‌تواند موجب ریزش کانال به زیر مرز 18 درصد باشد.