شرایط جدید برای عرضه و تقاضای فولاد

شرط صدور مجوز صادرات فولادی ها + جزییات

13:53 - 1400/01/21
وزارت صمت از سه دستور کار جدید خبر داد؛ بر مبنای تصمیمات جدید قرار است در سهمیه های بهین یاب بازنگری شود. همچنین شرایط جدیدی برای عرضه و تقاضای فولاد و صادرات آن نیز اعمال شد.
شرط صدور مجوز صادرات فولادی ها + جزییات

به گزارش «دنیای بورس»، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از اصلاح و بازنگری در سهمیه‌های بهین‌یاب و تصمیم گیری درباره عرضه و تقاضای فولاد در جلسه آتی خبر داد و شرط صدور مجوز صادرات فولاد سازان را اعلام کرد.

حسین مدرس خیابانی در جلسه کمیته فولاد با اشاره به ضرورت توجه هر چه بیشتر به صادرات زنجیره فولاد در سال 99 گفت: برنامه وزارت صنعت حمایت همه‌جانبه از صادرات زنجیره فولاد و تقویت تمام بخش‌های این صنعت به منظور افزایش سطح تولید و صادرات است.

وی افزود: تلاش مجموعه سیاست گذاران در راستای افزایش تولید و صادرات بوده و تمام صادرکنندگان در زنجیره تولید فولاد، مکلف به بازگشت ارز بوده و معاونت صنایع معدنی وزارت صنعت در صدور مجوزهای مرتبط با صادرات از تولیدکنندگانی حمایت می‌کند که ارز حاصل از صادرات را برگردانند.

این مقام مسئول ادامه داد: تقاضاها در بخش معدن و صنایع معدنی و به خصوص زنجیره تولید فولاد باید واقعی شود.ضمن اینکه بازار داخلی در قالب ساز و کارهایی که در کمیته اتخاذ می‌شود مدیریت خواهد شد.

مدرس خیابانی گفت: به موازات مجموعه اقداماتی که در حوزه ساماندهی عرضه و تقاضا در بازار فولاد رخ خواهد داد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز حلقه‌های نظارتی را بیشتر کرده و گزارش هفتگی انبارهای کالایی و موجودی کارخانه ها را تحت نظارت همه‌جانبه قرار خواهد داد.

وی افزود: سیاست گذاری‌های مرتبط با اصلاح ساز و کارهای عرضه و تقاضای فولاد در جلسه آینده کمیته سیاست گذاری فولاد که طی روزهای آینده برگزار خواهد شد مورد جمع‌بندی قرار گرفته و ابلاغ خواهد شد.