گزارش ماهانه فعالیت حفاری اداره انرژی آمریکا منتشر شد

تعدیل پیش‌بینی رشد تولید نفت آمریکا

11:29 - 1400/01/21
اداره انرژی آمریکا «EIA» در گزارش ماهانه خود پیش‌بینی سابق از میزان رشد تولید روزانه نفت این کشور در سال 2019 را اصلاح کرد. انتظار می‌رود در سال جاری میلادی تولید طلای سیاه در تمامی میدان‌های نفتی آمریکا شتاب بگیرد و در این راه ناحیه نفتی پرمیان در ایالت تگزاس پیشرو خواهد بود . همزمان با نفت، تولید گاز طبیعی ایالات متحده نیز افزایش خواهد یافت.
تعدیل پیش‌بینی رشد تولید نفت آمریکا

دنیای بورس:‌ اداره انرژی آمریکا گزارش ماهانه فعالیت حفاری خود را در روز دوشنبه منتشر کرد. بر اساس این گزارش انتظار می‌رود در ماه ژولای تولید روزانه نفت آمریکا از 7 میدان شیل اصلی این کشور 70 هزار بشکه افزایش یافته و به سطح 8.52 میلیون بشکه برسد.

بیشترین تغییر مورد انتظار به ناحیه پرمیان برمی‌گردد که بین تگزاس و نیومکزیکو قرار دارد. بر اساس پیش‌بینی‌ها تولید روزانه پرمیان در ماه ژولای 55 هزار بشکه افزایش خواهد یافت و رکورد 4.23 میلیون بشکه‌ای را به ثبت خواهد رساند.

تولید روزانه میدان نفتی داکوتای شمالی و مونتانا باکن نیز 11 هزار بشکه افزایش خواهد یافت و بر اساس داده‌های اداره انرژی آمریکا به سطح 1.44 میلیون بشکه خواهد رسید. خروجی نفت نیوبارارا نیز 10 هزار بشکه زیاد خواهد شد تا رکورد جدید 730 هزار بشکه‌ای برای این ناحیه نفتی به ثبت برسد.

انقلاب شیل و افزایش سطح تولید به خصوص در دو ناحیه پرمیان و باکن کمک کرد تا آمریکا جلوتر از عربستان و روسیه بدل به بزرگترین تولید‌کننده نفت طلا در جهان شود. با این حال اداره انرژی آمریکا تخمین خود از رشد تولید نفت آمریکا در سال جاری میلادی را کاهش داد. در گزارش ماهانه این نهاد تولید روزانه طلای سیاه ایالات متحده در سال 2019 1.36 میلیون بشکه افزایش خواهد یافت و به رکورد 12.32 میلیون بشکه خواهد رسید.این میزان 140 هزار بشکه کمتر از پیش‌بینی قبلی است و به این ترتیب رکورد کنونی 10.96 میلیون بشکه مربوط به سال گذشته میلادی شکسته خواهد شد.

تعداد دکل‌های فعال نفتی که یکی از معیارهای تخمین سطح تولید است در طی 6 ماه گذشته نزولی بوده است. دلیل وقوع این امر کاهش بودجه شرکت‌های خصوص نفتی برای بخش اکتشاف برآورد می‌شود. این شرکت‌ها بیشتر تمرکز خود را معطوف به افزایش سودآوری کرده‌اند و کمتر به توسعه تولید فکر می‌کنند.

بر اساس گزارش خدمات انرژی بیکر هیوز شرکت جنرال الکتریک تعداد دکل‌های فعال نفتی ایالات متحده در ناحیه پرمیان که قلب تپنده صنعت نفت این کشور محسوب می‌شود طی هفته قبل 4 واحد افت کرد و به سطح 441 عدد رسید. این عدد کمترین میزان ثبت شده از مارس 2018 است.

گزارش ماهانه ادراه انرژی آمریکا حاوی اطلاعات دیگری نیز هست. بر اساس این گزارش تولیدکنندگان نفت آمریکا 1318 حلقه چاه نفت و گاز را حفر نموده‌اند که کمترین حد از آوریل 2018 است و تعداد 1395 حلقه را تکمیل نموده‌اند. به این ترتیب از تعداد چاه‌های حفاری شده تکمیل‌نشده 77 واحد کاسته شد و به 8 هزار و 283 عدد رسید. این افت 77 واحدی چشمگیر‌ترین کاهش ماهانه از ماه مارس سال 2018 است که 107 عدد از این دسته چاه‌های نفت کم شد.

همچنین انتظار می‌رود تولید گاز طبیعی آمریکا بخ رکورد 81.4 میلیارد فوت مربع در روز برسد.این میزان 800 میلیون فوت مربع بیش از پیش‌بینی ژوئن است که تعداد ماه‌های صعودی را به عدد 18 می‌رساند. جولای سال 2018 حجم تولید روزانه گاز آمریکا 69.5 میلیارد فوت مربع بود. اداره انرژی آمریکا تخمین زده است نرخ تولید گاز طبیعی در ماه ژولای در تمامی میدان‌های گازی آمریکا به غیر از آندارکو در اوکلاهاما و تگزاس و ایگل فورد در تگزاس افزایش یابد.

تولید گاز طبیعی آمریکا در بزرگترین مخزن گازی آمریکا ناحیه آپالاچیا در پنسیلوانیا، اوهایو و ویرجینیای غربی در ماه ژولای قرار است به سطح 32.4 میلیارد فوت در روز خواهد رسید. تولید روزانه آپالاچیا در ماه ژولای سال قبل 28 میلیارد فوت مربع بود.