عملکرد نامطلوب اقتصادی چین در آوریل تقاضا برای طلا را زیاد کرد

بازگشت فلز زرد به مدار صعود

11:18 - 1400/01/21
با عبور از مقاومت 1281 دلاری بهای طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت. آمار اقتصادی نامطلوب چین در ماه آوریل ریسک‌پذیری را بین معامله‌گران کاهش داده و بازار دارایی‌های امن از جمله طلا را جذاب کرده است.
بازگشت فلز زرد به مدار صعود

دنیای بورس: به دلیل آمار ناامیدکننده شاخص مدیران خرید چین در ماه آوریل، بهای جهانی اونس طلا در معاملات امروز بازارهای آسیایی افزایش یافت.

امروز هر اونس طلا با رشد 0.2 درصدی (معادل 2.56 دلار) به بهای 1282.4 دلار به فروش می‌رسد. قیمت اونس طلا در بازار آتی کامکس نیویورک هم 0.3 درصد افزایش یافته و هر اونس از آن به قیمت 1285.7 دلار معامله می‌شود.

هر دو آمار رسمی شاخص مدیران خرید و شاخص Caixin چین در ماه آوریل نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. اکثر بازارهای سهام آسیایی پس از انتشار این آمار وارد محدوده منفی معاملاتی شدند، با این حال دو بازار شانگهای کامپوزیت و SZSE به رشد خود ادامه دادند.

هفته قبل داده‌های مخارج مصرف‌کنندگان آمیکایی در ماه آوریل اوج 9 و نیم ساله را ارائه داد تا ریسک‌پذیری بین معامله‌گران افزایش یافته و تقاضا برای دارایی‌های امن از جمله طلا کاهش یابد و همین امر بهای فلز زرد را تحت فشار قرار داد.

نگاه فعالان بازار طلا به مذاکرات تجاری چین و آمریکا می‌باشد که آماده هستند این هفته دور جدید گفتگوها را در پکن کلید بزنند. پیش از این استیو مونچین وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه با نشریه نیویورک تایمز گفته بود که مذاکرات در مراحل پایانی خود به سر می‌برد و دونالد ترامپ نیز اعلام کرده است که به زودی پذیرای شی رئیس جمهور چین در کاخ سفید خواهد بود و به احتمال زیاد توافق تجاری بین دو کشور را به امضا خواهد رسید.