پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (12 دی)

10:23 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (12 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار

  • روز گذشته بار دیگر دلار آمریکا در بازار آزاد  تهران در سطوح کمتر از 11 هزار تومان معامله شد. با وجود رسیدن قیمت به 10900 در برهه‌ای از معاملات، سرانجام دلار کمی از این سطح عقب‌نشینی کرد. دلار هرات نیز در قیمت 10550 دلار معامله شد. صبح امروز هنوز نرخ قابل اتکایی اعلام نشده است.
  • امروز همانند چند روز گشته تغییر قیمت قابل ذکری در معاملات نقدی زعفران در بازار قائنات رقم نخورده است. به گفته فعالان بازار این هفته بازار شرایط راکدی را پشت سر می‌گذارد.

 

اطلاعیه های بازار

  • بورس کالا در جدیدترین اطلاعیه خود شرایط تسویه قرارداد زعفران نگین دی ماه را اعلام کرد. جزئیات فرآیند مذکور را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهار‌شنبه 12 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (12 دی)17

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (چهارشنبه 12 دی)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (12 دی)3

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (12 دی)12

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (12 دی)5

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (12 دی)18