کاهش وجه تضمین قرارداد نگین

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (2 دی)

10:15 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (2 دی)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته با دیگر روندی صعودی اما آرام بر بازار ازاد ارز حاکم شد و دلا آمریکا در بازار تهران تا محدوده 12250 تومان معامله شد. آخرین نرخ دلار هرات نیز در سطح 10 هزار تومان بود. صبح امروز هنوز نرخ قابل اتکایی اعلام نشده است. در این میان تابلو صرافی ملی برای سومین روز متوالی رقم 9990 تومان را برای فروش دلار آمریکا نشان می‌دهد.
  • به گفته فعالان بازار قائنات کماکان جو متعادلی بر بازار نقدی زعفران حاکم است و تغییر قیمت ملموسی در هفته جاری در بازار رقم نخورده است.

 

اطلاعیه های بازار:

  • بنابر جدیدترین اطلاعیه بورس کالا، وجه تضمین قراردادهای زعفران نگین  80 هزار تومان کاهش یافته و به 280 هزار تومان رسیده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 2 دی)

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (2 دی)2

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (یکشنبه 2 دی)

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (2 دی)6

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (2 دی)4

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (2 دی)16

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (2 دی)8