پیش‌نگر زعفران آتی سه‌شنبه (27آذر)

10:13 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالا، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی سه‌شنبه (27آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته در  بازار ارز تغییر نرخ قابل ملاحظه‌ای مشاهده نشد و نهایت دلار آمریکا در محدوده 10 هزار تومان داد و ستد شد. صبح امروز نرخ قابل اتکایی برای دلار اعلام نشده اما درهم امارات در سطح 2750 تومان در حال معامله است.
  • بازار نقدی زعفران کماکان معاملات کم نوسانی را تجربه‌ می‌کند و به گفته فعالان بازار قائنات، تغییر قیمت ملموسی در این بازار رقم نخورده است.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

هشدار: امروز آخرین روز معاملاتی قرارداد زعفران پوشال سررسید آذر است و بنابراین آبرخی از آمارهای مربوط به این قرارداد از سوی بورس کالا ازائه نشده و بنابراین در جداول اطلاعات مربوط به این قاررداد وجود ندارد.

بازار نقدی زعفران و ارز  (سه‌شنبه 27 آذر)

پیش‌نگر زعفران  آتی سه‌شنبه (27آذر)18

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (سه‌شنبه 27 آذر)

پیش‌نگر زعفران  آتی سه‌شنبه (27آذر)3

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی سه‌شنبه (27آذر)16

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی سه‌شنبه (27آذر)16

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی سه‌شنبه (27آذر)13