پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (18 آذر)

10:06 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (18 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • در بازار آزاد ارز نرخ ها در روز گذشته افتی محدود را تجربه کردند و دلار آمریکا در نیمه پایینی کانال 11 هزار تومانی تثبیت شد. صبح امروز دلار هرات در نرخ 11300 توان معامله شده است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات از ظهر دیروز روندی صعودی بر بازار نقدی حاکم شده و قیمت ها افزایشی نسبتا معنادار را تجربه کرده‌اند به گونه‌ای که قیمت زعفران نگین سوپر صادراتی بار دیگر به بیش از 13 میلیون تومان در هر کیلوگرم رسیده است.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 18 آذر):

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (18 آذر)12

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (یکشنبه 18 آذر)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (18 آذر)12

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (18 آذر)18

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (18 آذر)4

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (18 آذر)10