وجه تضمین زعفران نگین از فردا کاهش می‌یابد

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (11 آذر)

10:00 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (11 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • در بازار ارز آزاد بار دیگر در روز گذشته شاهد عقبگرد نرخ‌ها بودیم به گونه‌ای که دلار نزدیک به کف کانال 11 هزار تومانی در نوسان بود. صبح امروز نرخ دلار هرات کمی نسبت به آخرین معاملات روز شنبه افزایش یافته است.
  • به گفته فعالان بازار قائنات، روند کم‌نوسانی بر بازار نقدی زعفران حاکم است و تغییر قیمت ها در هفته جاری چندان چشم‌گیر نبوده است. هنوز روندی نزولی بر قیمت تمام انوع زعفران حاکم نشده است.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق اعلام بورس کالا با توجه به کاهش قیمت زعفران نگین در تنها سررسید فعال این قرارداد، وجه تضمین اولیه قرارداد آتی این محصول پس از پایان جلسه معاملاتی دوشنبه 12 آذر به 480 هزار تومان تقلیل می یابد.

بازار نقدی زعفران و ارز  (یکشنبه 11 آذر):

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (11 آذر)17

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ یکشنبه 11 آذر)

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (11 آذر)2

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (11 آذر)19

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (11 آذر)10

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران  آتی یکشنبه (11 آذر)7