با وجود وعده رئیس جمهور چین برای کاهش موانع تعرفه‌ای

فلزات پایه وارد محدوده منفی شدند

09:43 - 1400/01/21
پس از عملکرد مناسب فلزات پایه در دو روز پایانی هفته گذشته، بسیای از این محصولات در آغاز معاملات هفتگ به محدوده منفی خزیدند.
فلزات پایه وارد محدوده منفی شدند

اواخر هفته گذشته روسای جمهور آمریکا و چین در تماس تلفنی به بحث و تبادل نظر در زمینه اختلافات تجاری اخیر پرداختند و پس از این رویداد، دونالد ترامپ نسبت به رسیدن به توافقی میان طرفین در خلال نشست گروه 20 کشور صنعتی ابراز امیدواری کرد و همین امر به بهبود فضای معاملات در بازار فلزات منجر شد.

در این میان شب گذشته لری کادلاو، مشاور اقتصادی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که حصول توافق میان طرفین قریب‌الوقوع نخواهد بود. انتشار این خبر به تضعیف معاملات فلزات در صبح امروز منجر شد.

در این میان سخنان رئیس جمهور چین در زمینه باز شدن بیش از پیش فضای اقتصادی این کشور به سوی دیگر کشورها نیز چندان مورد اقبال سرمایه‌گذاران قرار نگرفته است. شی جین‌پینگ امروز اعلام کرد که این کشور قصد دارد موانع تعرفه‌ای برای تجارت با سایر کشورها را کاهش دهد و دسترسی سرمایه‌گذاران خارجی به بازارهای چین را تسهیل کند.

در برهه کنونی هر تن آلومینیوم در معاملات آتی لندن بدون تغییری ملموس در سطح 1979 دلار قرار گرفته و روی با کاهشی 0/3 درصدی به 2541 دلار رسیده است. سرب با افتی 0/5 درصدی در سطح 1993 دلار قرار گرفته و در این میان مس به میزان  0/9 درصد ارزان شده و در قیمت 6245 دلار معامله می‌شود.