پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (25 مهر)

09:31 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (25 مهر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • شب گذشته خزانه‌داری آمریکا به تحریم 20 شرکت، بانک و شرکت سرمایه گذاری تحت عنوان تحریم‌های ضدتروریستی پرداخت. در میان این فهرست ، 9 بانک و شرکت در بورس و یک بانک هم در فرابورس حضور دارند. پیش‌تر این تحریم‌ها توسط ایالات متحده آمریکا اعلام شده بود. جزئیات تصمیم جدید خزانه‌داری آمریکا را اینجا بخوانید. انتظار می رود انتشار این خبر منجر به نوسان مقطعی در بازار ارز شود.
  • پس از افزایش قیمت ابتدای هفته، فضای بازار نقدی زعفران کمی آرام شده و به گفته فعالان بازار قائنات قیمت‌ها در برهه کنونی روندی باثبات را تجربه می‌کنند.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهار‌شنبه 25 مهر):

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (25 مهر)10

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ چهار‌شنبه 25 مهر)

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (25 مهر)17

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (25 مهر)4

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (25 مهر)5

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (25 مهر)6