پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه ( 23 مهر)

09:29 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه ( 23 مهر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

روز گذشته در معاملات بازا آزاد ارز، نرخ دلار به سطوح کمتر از 14 هزار تومان رسید. صبح امروز نیز نرخ اعلامی برای درهم امارات در سطح 3700 تومان است.

در بازار نقدی زعفران کماکان قیمت‌‌های روز گذشته برقرار است .در این میان معامله‌گران احتمال کاهش بیش از پیش قیمت را با توجه به ورود محصول جدید به بازار در روزهای پیش‌رو دور از ذهن نمی‌دانند.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار نقدی زعفران و ارز  (دوشنبه 23 مهر):

 پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه ( 23 مهر)14

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ دوشنبه 23 مهر)

 پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه ( 23 مهر)5

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

 پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه ( 23 مهر)9

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

 پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه ( 23 مهر)20

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه ( 23 مهر)19