پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (15 مهر)

09:23 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (15 مهر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

در آخرین معاملات بازار آزاد ارز در روز گذشته، دلار آمریکا در محدوده 13 هزار تومان معامله شد. همچنین صبح امروز درهم امارات به قیمت 3700 تومان به فروش رسید. همانند روز گذشته تمرکز اصلی بازار ارز  بر موضوع بررسی لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی قرار دارد. هم اکنون نمایندگان موافق و مخالف در حال اظهار نظر در صحن علنی مجلس هستند.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار زعفران و ارز داخلی  (یکشنبه 15 مهر):

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (15 مهر)11

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ یکشنبه 15 مهر)

 پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (15 مهر)7

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (15 مهر)3

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت  صف نشینی  و تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (15 مهر)15

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی یکشنبه (15 مهر)19