پیش‌نگر زعفران آتی (سه‌شنبه 3 مهر)

افزایش مجدد وجه تضمین در بازار آتی

09:14 - 1400/01/21
در حالی که از امروز قرار است وجه تضمین اولیه قراردادهای زعفران با افزایشی 150 هزار تومانی به 505 هزار تومان افزایش یابد، بورس کالا از تصمیم جدید خود برای بالا بردن وجه تضمین به رقم 655 هزار تومان از ابتدای معاملات چهارشنبه خبر داد. اقدامات اخیر گامی دیگر از بورس کالا برای مهار هیجان معاملات آتی زعفران پس از یک طرفه کردن بازار به حساب می‌آید.
افزایش مجدد وجه تضمین در بازار آتی

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • روز گذشته نرخ ارزها در بازار آزاد جهشی ملموس را تجربه کرد به گونه‌ای که نرخ دلار آمریکا در این بازار از مرز 16 هزار تومان فراتر رفت.
  • امروز همانند روز گذشته قیمت زعفران در بازار نقدی قائنات هنوز تغییر ملموسی را تجربه نکرده است. بر طبق اعلام فعالان این بازار هر کیلو زعفران نگین صادراتی در محدوده 16/7 تا 18/2 میلیون تومان معامله می شود. قیمت زعفران سرگل ممتاز نیز به 11/2 تا 11/7 میلیون تومان رسیده است.

 

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق جدیدترین اطلاعیه بورس کالا، وجه تضمین وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی زعفران از ابتدای جلسه معاملاتی چهار‌شنبه چهارم مهرماه با افزایشی 150 هزار تومانی به 655 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

بازار زعفران و ارز داخلی  (دوشنبه 2 مهر):

افزایش مجدد وجه تضمین در بازار آتی19

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ دوشنبه 2 مهر)

 افزایش مجدد وجه تضمین در بازار آتی15

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

افزایش مجدد وجه تضمین در بازار آتی4

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت کنونی معاملات  تغییرات رادیکال قیمت در بسیاری از قراردادها و محدودیتهای موجود در زمینه اخذ موقعیت فزاینده خرید، تغییرات موقعیت های باز   نمی تواند سیگنال قوی صاد کند.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

افزایش مجدد وجه تضمین در بازار آتی16

حمایت و مقاومت مهم :

افزایش مجدد وجه تضمین در بازار آتی17