پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 24 شهریور)

09:07 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 24 شهریور)

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

تا این لحظه از معاملات امروز در بازار آزاد ارز نوسان نرخ ها محدود بوده به گونه‌ای که دلار آمریکا با تغییراتی نه چندان ملموس در سطوح بالاتر از 13700 تومان معامله می‌شود.

اطلاعیه های بازار:

هفته گذشته بورس کالا دو اطلایه مهم در زمینه راه اندازی قرارداد جدید بر روی نوع دیگری از زعفران و تغییر ساعت معاملات منتشر کرد:

  • از روز دوشنبه 26 شهریور ماه دوره پیش گشایش قراردادهای آتی زعفران و اختیار معامله سکه از ساعت 10 تا 10:30 و حراج تک قیمتی راس ساعت10:30  و دوره حراج پیوسته از ساعت 10:30 تا 17 خواهد بود (شنبه تا چهارشنبه). روز پنج شنبه دوره پیش گشایش  و حراج مشابه روزهای گذشته بوده اما حراج پیوسته زعفران ساعت 15:30 و اختیار معامله سکه ساعت 13:30 به پایان خواهد رسید.
  • ار روز سه‌شنبه 27 شهریور قرارداد آتی بر روی زعفران رشته‌ای درجه یک(پوشال معمولی) تحویل آبان را اندازی خواهد شد و تا تاریخ 21 آبان این قرارداد قابل معامله خواهد بود. پیش گشایش از ساعت 10:00 تا 11:30 بوده و در ادامه، معاملات عادی با اعمال حد دامنه نوسان قیمت روزانه ادامه مییابد. مشخصات قرارداد آتی زعفران را از اینجا بخوانید

بازار زعفران و ارز داخلی (شنبه 24  شهریور):

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 24 شهریور)8

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ شنبه 24  شهریور)

 پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 24 شهریور)14

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 24 شهریور)15

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت کنونی معاملات و صف نشینی  و تغییرات رادیکال قیمت در بسیاری از قراردادها، تغییرات موقعیت های باز  و حجم معاملات در قرارداد محدود است و بنابراین نمی توان سیگنال قوی از این ناحیه دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 24 شهریور)15

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی (شنبه 24 شهریور)10