پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 18شهریور)

09:03 - 1400/01/21
در گزارش پیشن‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی بازT سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 18شهریور)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

با اعلام موافقت بانک مرکزی با عرضه فیزیکی ارز از سو صرافی‌ها و شرکت‌های صادراتی در روز گذشته، بازار آزاد کماکان زیر فشار قرار دارد و نرخ‌ها در حال اصلاح هستند. دلار از شروع معاملات امروز به سطوح کمتر از 13 هزار تومان تنزل کرد.

اطلاعیه های بازار:

اطلاعیه جدیدی در روز جاری منتشر نشده است

بازار ارز و زعفران داخلی (یکشنبه 18  شهریور):

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 18شهریور)12

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ یکشنبه 18  شهریور)

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 18شهریور)15

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 18شهریور)17

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت کنونی معاملات و صف نشینی و تغییرات رادیکال قیمت در بسیاری از قراردادها، تغییرات موقعیت های باز  و حجم معاملات در قرارداد محدود است و بنابراین نمی توان سیگنال قوی از این ناحیه دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 18شهریور)7

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی (یکشنبه 18شهریور)8