پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (دوشنبه 29 مرداد)

14:58 - 1400/01/18
در گزارش پیش‌نگر به صورت روزانه اخبار و اطلاعیه‌های  مهم مرتبط با معاملات آتی سکه طلا و زعفران در بورس کالاها، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی و جهانی، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، تحلیل موقعیتهای تعهدی باز، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایتها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف بازار آتی ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (دوشنبه 29 مرداد)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • معاملات طلا در بازار جهانی در محدوده مثبت پیگیری می‌شود. طلا در بازار نقدی به 1286 دلار رسیده و در بازار آتی کامکس معاملات در سطح 1193 دلار پیگیری می شود. تحلیل امروز بازار طلا را اینجا بخوانید.
  • از عصر روز گذشته نرخ دلار آمریکا از سامانه سنا حذف شده و هنوز اطلاعیه رسمی در مورد علت این اقدام منتشر نشده است. برخی از فعالان بازار این اقدام را در راستای تصمیم ایران به حذف دلار از فرآیند گزارشگری ارزیابی می کنند. با این وجود به نظر می رسد در برهه کنونی حذف نرخ دلار، بازارها را با سردرگمی جدیدی مواجه خواهد کرد.

اطلاعیه های بازار:

بر طبق جدیدترین اطلاعیه منتشر شده از سوی بورس کالا، وجه تضمین اولیه معاملات آتی سکه پس از اتمام جلسه معاملاتی سه‌شنبه 30 مرداد با افزایشی 100 هزار تومانی به 10 میلیون و 50 هزار تومان خواهد رسید.

بازار ارز و طلای داخلی - جهانی (دوشنبه 29 مرداد):

پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (دوشنبه 29 مرداد)18

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (دو‌شنبه 29 مرداد)

پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (دوشنبه 29 مرداد)17

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (دوشنبه 29 مرداد)3

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

با توجه به وضعیت کنونی معاملات و صف نشینی در بسیاری از قراردادها، تغییرات موقعیت های باز  و حجم معالات در قراردادهای سکه بسیار محدود است و بنابراین نمی توان سیگنال قوی از این ناحیه دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (دوشنبه 29 مرداد)16

حمایت و مقاومت مهم :

 پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (دوشنبه 29 مرداد)13

توضیح: با توجه به کاهش محدودیت نوسان روزانه سکه آتی به سطح 2 درصد، برخی از سطوح اعلام شده در خارج از بازه روزانه قرار می‌گیرند و در جلسات روزهای آتی ممکن است در مسیر قیمت واقع شوند.