پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (یکشنبه 28 مرداد)

14:54 - 1400/01/18
در گزارش پیش‌نگر به صورت روزانه اخبار و اطلاعیه‌های مهم مرتبط با معاملات آتی سکه طلا و زعفران در بورس کالا، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی و جهانی، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، تحلیل موقعیتهای تعهدی باز، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایتها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف بازار آتی ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (یکشنبه 28 مرداد)

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • از امروز 28 مرداد فرآیند تحویل سکه‌های پیش فروش شده شش ماهه آغاز شد. تحویل این سکه ها تا 16 آبان ماه ادامه خواهد یافت. برای دریافت سکه‌ها ما به التفاوتی نباید پرداخت شود.

  • نرخ ثبت شده برای خرید دلار آمریکا صبح امروز در سامانه سنا با جهشی 15درصدی از 10 هزار و 300 تومان فراتر رفت. به نظر می‌رسد همگرایی قیمت در بازار ثانویه و بازار آزاد به وقوع پیوسته است.
  • رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز امیدواری کرد با راه اندازی بازار ثانویه و فراهم شدن زیرساخت های لازم و ارئه بسته جدید، بازار ارز تا یک ماه آینده به ثبات برسد و نرخ‌های منطقی را در این بازار شاهد باشیم.

اطلاعیه های بازار:

طبق جدیدترین اطلاعیه منتشر شده از سوی بورس کالا، وجه تضمین اولیه معاملات آتی سکه پس از اتمام جلسه معاملاتی دوشنبه 29 مرداد با افزایشی 200 هزار تومانی به 9 میلیون و 950 هزار تومان خواهد رسید.

بازار ارزو طلای داخلی  جهانی (یکشنبه 28 مرداد):

پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (یکشنبه 28 مرداد)20

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (یکشنبه 28 مرداد)

پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (یکشنبه 28 مرداد)2

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (یکشنبه 28 مرداد)5

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

با توجه به وضعیت کنونی معاملات و صف نشینی در بسیاری از قراردادها، تغییرات موقعیت های باز  و حجم معالات در قراردادهای سکه بسیار محدود است و بنابراین نمی توان سیگنال قوی از این ناحیه دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (یکشنبه 28 مرداد)2

حمایت و مقاومت مهم :

 پیش‌نگر زعفران و سکه آتی (یکشنبه 28 مرداد)17

توضیح: با توجه به کاهش محدودیت نوسان روزانه به سطح 2 درصد، برخی از سطوح اعلام شده در خارج از بازه روزانه قرار می‌گیرند و در جلسات روزهای آتی ممکن است در مسیر قیمت واقع شوند.