واحدهای فولادی هبی به تبع کمبود برق تعطیل شدند

قیمت میلگرد به سقف 6 ساله رسید

13:35 - 1400/01/18
با افزایش نگرانی در زمینه کمبود عرضه محصولات فولادی در بازار چین، این محصولات در روز سه‌شنبه با رشد قیمت مواجه شدند به گونه‌‌ای که میلگرد در بازار آتی شانگهای به سقف 6 سال اخیر رسید.
قیمت میلگرد به سقف 6 ساله رسید

 هفته گذشته پیش‌‌نویس طرح کاهش زمستانی تولید در صنایع آلاینده از جمله فولاد چین منتشر شد و همین امر نیز به تحریک بیش از پیش قیمت محصولات فولادی دامن زد. در این میان خبر رسید که مقامات استان هبی به علت کمبود برق در این استان از واحدهای فولادسازی خواسته‌اند که فعالیت خود را کاهش دهند. قرار است واحدهای فولادساز این استان تولید را در ساعات اوج مصرف متوقف کنند. فعالان صنعت فولاد معتقدند که 30 درصدی از ظرفیت تولید فولاد هبی از این تصمیم متاثر خواهد شد. در پی انتشار این خبر بار دیگر شاهد رشد قیمت محصولات فولادی در بازار آتی شانگهای بودیم.

بدین ترتیب در معاملات ظهر امروز بازار آتی شانگهای هر تن نورد گرم فولادی در پرحجم‌ترین قرارداد با افزایشی به میزان 6 دلار در سطح 620 دلار قرار گرفت. میلگرد در سررسید مشابه به میزان 9 دلار رشد کرد و به قیمت 618 دلار رسید. این محصول در برهه ای از معاملات از مرز 622 دلار فراتر رفت که این رقم از آوریل 2012 تاکنون دربازار دیده نشده بود.(نرخ برابری دلار به یوان چین در روز دو‌شنبه برابر با 6/85 است)