آهن‌قراضه در سقف قیمت سه‌ساله

17:46 - 1400/01/17
بازار آهن قراضه این هفته نیز معاملات پر رونقی را تجربه کرد و بار دیگر رشد تقاضا از سوی ترکیه به افزایش قیمت این محصول در بازارهای جهانی منجر شد.
آهن‌قراضه در سقف قیمت سه‌ساله

به گزارش متال بولتن فولاد سازان و معامله گران ترکیه این هفته باز هم به شدت در بازار آهن قراضه فعال بودند و هفت محموله با حجم کلی 230 هزار تن را خریداری کردند. رشد تقاضا از سوی ترکیه بار دیگر به افزایش قیمت قراضه منجر شد و این محصول را به بالاترین سطح قیمت سه سال اخیر رساند.

افزایش تقاضا برای محصولات فولادی در بازار داخلی ترکیه و همچنین رشد قیمت محصولات فولادی به ویژه بیلت در بازارهای چین،  فولادسازان ترکیه را به شدت در بازار آهن قراضه فعال کرده است.

همچنین مشتریان تایوانی و هندی نیز در رقابت با خریدارن آهن قراضه در ترکیه در رقابت قیمتی این هفته شرکت کردند و حاضر به پذیرش قیمت‌های بالاتر برای این محصول شدند.

بر این اساس شاخص قیمت آهن قراضه(قطعات بزگ) متال بولتن با منشا شمال اروپا با رشدی نزدیک به 26 دلار در این هفته به 344 دلار در قرارداد سی اف آر ترکیه رسید. شاخص قیمت آهن قراضه با منشا ایالات متحده نیز در قرارداد مشابه بیش از 26 دلار رشد کرد و از 355 دلار فراتر رفت. این ارقام از سپتامبر 2014 تاکنون در بازار قراضه دیده نشده است.

در این میان قیمت آهن قراضه خرد شده در قراردادهای سی اف آر هند با افزایشی 5/6 دلاری به 323 دلار رسید.