پیش بینی قیمت آلومینیوم با تحلیل تکنیکال + نمودار

14:49 - 1400/01/17
تحلیل تکنیکال فلز آلومینیوم بررسی شد.
پیش بینی قیمت آلومینیوم با تحلیل تکنیکال + نمودار
  • سمانه عاملی | تحلیلگر بازار

روند کلی قیمت هر تن فلز آلومینیوم، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این فلز اساسی تقریبا بدون تغییر و در محدوده ۲۰۳۰ دلار باقی ماند. البته طی این مدت نوسانات کاهشی تا محدوده ۱۹۸۰ دلار نیز داشت.

مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته، شکسته شدن خط روند نزولی کوتاه مدت بود که می‌تواند نشانه آغاز اصلاح قیمت‌ها باشد. تا زمانی که قیمت آلومینیوم در بالای محدوده خط روند بلندمدت باشد انتظار افزایش قیمت بیش از احتمال کاهش قیمت است.

بنابراین در سناریوی با احتمال بیشتر، این فلز به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد و در چند هفته آتی قیمت آلومینیوم اهداف بالاتری مثل محدوده ۲۳۰۰ دلار را دنبال می‌کند که سه محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند.

محدوده ۲۱۰۰ دلار، محدوده ۲۱۶۰ دلار و ۲۲۵۰ دلار را می‌توان به‌عنوان قیمت‌های مهم مقاومتی قیمت این فلز در چند هفته آینده در نظر داشت.

در صورتی که قیمت آلومینیوم به هر دلیلی تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های خط روند صعودی میان مدت و کوتاه مدت، سطوح حمایتی ۱۹۸۰دلار، ۱۹۲۵ دلار و ۱۸۶۰دلار نیز می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود.

بررسی محدوده‌های مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی آلومینیوم در کوتاه مدت، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲۱۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند.

در صورت کاهش قیمت این فلز اساسی، محدوده خط روند صعودی کوتاه مدت شکسته شده می‌تواند مانع افزایش قیمت‌ها شود. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نبود ولی احتمال اصلاح زمانی یا قیمتی را بالا برد. محدوده خط روند صعودی بلند مدت، سطح حمایتی بسیار قدرتمندی است.

در صورت کاهش قیمت آلومینیوم، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۹۸۰ دلار است. این منطقه به‌عنوان حمایت تغییر نقش داد و به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد.