دماسنج بازار

نزدیک شدن خودرویی ها به سطوح مقاومتی

12:53 - 1400/01/25
با شروع معاملات امروز رشد نمادهای این گروه را شاهد هستیم. این افزایش قیمت در ادامه صعود قیمت‌ها ست که از میانه‌های روز کاری گذشته آن را مشاهده کردیم. گرچه خبرهای مثبت از این گروه عاملی برای رشد قیمت خودرویی‌ها بوده است با این حال باید به این موضوع توجه کرد که احتمال افزایش فشار فروش با نزدیک شدن قیمت‌ها به سطوح مقاومتی بسیار زیاد است.
نزدیک شدن خودرویی ها به سطوح مقاومتی

رشد قیمت‌های این گروه را می‌توان در اخبار مساعد این روزهای پیرامون این گروه جستوجو کرد. از این دسته می‌توان به خبر اعمال تخفیف‌های وارداتی تولیدکنندگان از سوی وزارت صنعت و معدن اشاره کرد که به خصوص برای نمادهای قطعه‌ساز تاثثیر ویژه‌ای دارد.

به این ترتیب در این گروه رشد بیش از 4 درصدی «خساپا» را با انجام معاملات بیش از 30 میلیون سهم، رویت می‌کنیم. این مهم در حالیست که عرضه حقوقی‌ها را در این نماد شاهدیم (بیش از 5 میلیون سهم). واریز اولین قسط مشارکت سایپا و سیتروئن توسط این شرکت خارجی که به دنبال نهایی شدن قرارداد این دو شرکت در انتهای سال گذشته روی داده، تاثیر به سزایی در این رشد قیمت دارد. این در حالیست که سطح قیمتی در مرز 121 تومانی، مقاومت محسوسی در این نماد به حساب آمده و می‌تواند مانع از رشد قیمت آن شود. همچنین نمادهای «خکاوه»، «خاور»، «خمحرکه»، «خوساز»، «خمهر» و «خشرق» با رشد حداکثری به صف خرید رسیده‌اند. صف خرید بیش از 20 میلیونی در «خکاوه» بیشترین تقاضا را در این گروه به خود اختصاص داده است. به این ترتیب در عمده نمادهای این گروه به دنبال افزایش تقاضا رشد قیمت‌های بالایی در معاملات دیده می‌شود، که رشد قیمت بیش از 3 درصدی در «خودرو» و «خپارس» نیز از این جمله‌اند. به نظر می‌رسد «خساپا» در شرایط کنونی نقش لیدری گروه ر ا در دست گرفته است و ممکن است لغزش این سهم افت دیگر نمادهای این گروه را به دنبال داشته باشد.