غول تجارت الکترونیک در راه بورس

11:47 - 1400/01/25
بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک کشور برای ورود به بازار سهام آماده می‌شود.

هادی اخلاقی؛ مدیرعامل بانک ملت با اعلام ورود «به‌ پرداخت ملت» به بازار سهام از پیگیری مراحل قانونی لازم این شرکت برای ورود به بازار سهام خبر داده است.

به پرداخت ملت از زیرمجموعه‌های بانک ملت به عنوان یکی از ۱۲ شرکت دارای مجوز PSP است که نزدیک به ۲۵ درصد حجم تعداد تراکنش کل کشور و در حدود یک سوم مبلغ تراکنش کل کشور را در اختیار دارد. این شرکت با سرمایه ۹۵ میلیارد تومانی، سود سال ۹۵ را ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.

بر مبنای رتبه بندی برترین شرکت‌های پذیرنده دنیا از سوی نشریه «نیلسون ریپورت»، به پرداخت ملت به عنوان تنها شرکت ایرانی حاضر در بین ۲۵ شرکت برتر دنیا «برحسب تراکنش‌های خرید» در سال ۲۰۱۵ معرفی شده است و با حضور فعال در بیش از یک‌هزار و 73 شهر در کشور،  ۹۰۰ هزار دستگاه پایانه فروشگاهی و یک‌هزار پایانه پرداخت اینترنتی دارد. به پرداخت ملت بزرگترین شرکت حوزه تجارت الکترونیک به شمار می‌رود و رتبه بعدی در این صنعت را با فاصله نسبتا زیاد، به شرکت پرداخت الکترونیک «بانک سامان» با سهم حدود ۱۴٫۵ درصد و «آسان پرداخت» با ۱۴ درصدی تعلق می‌گیرد. همچنین بانک‌های «پارسیان»، «پاسارگاد» و «بانک ملی» و «کارت اعتباری ایران کیش» نیز از سهم‌های ۷ تا ۸ درصدی در این صنعت برخوردارند.

.