تغییر سقف تامین مالی جمعی + جزییات مصوبات

15:12 - 1400/01/21
سقف تامین مالی جمعی برای هر طرح تا 100 میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از فرابورس ایران،دبیر کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی از متقاضیان تامین مالی جمعی دعوت کرد تا با مراجعه به لیست عاملین مجاز به فعالیت در سایت فرابورس برای تامین مالی از این طریق اقدام کنند.

 دبیر کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی از تغییراتی در ماده‌های 9 و 10 دستورالعمل تامین مالی جمعی خبر داد و گفت: در حالی که تا پیش از تغییرات در این ماده‌ها، هر طرح می‌توانست تنها تا سقف 20 میلیارد ریال تامین مالی کند و مجموع طرح‌های باز نزد عامل نیز 200 میلیارد ریال بود، اما حالا این ارقام به مبالغ بالاتری افزایش یافته است.

عارف علیقلی‌پور انجام این تغییرات را در راستای پاسخ به نیاز متقاضیان و عاملین مجاز به تامین مالی جمعی درباره مشکلات و چالش‌های مطرح‌شده از سوی آنان اعلام کرد و افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد هم‌اندیشی و بررسی‌های صورت گرفته توسط اعضای کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی مقرر شد در خصوص ماده 9 دستورالعمل تامین مالی جمعی، هر طرح بتواند تا 100 میلیارد ریال تامین مالی کند؛ این رقم در گذشته تنها تا سقف 20 میلیارد ریال بود.

 به گفته او در مورد موضوع ماده 10 این دستورالعمل نیز مجموع طرح باز نزد هر عامل نمی‌تواند بیش از 500 میلیارد ریال باشد و این در حالی است که پیش از این مجموع طرح‌های باز نزد عامل 200 میلیارد ریال بود.

 دبیر کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی همچنین از متقاضیان تامین مالی جمعی دعوت کرد تا با مراجعه به لیست عاملین مجاز به فعالیت در سایت فرابورس برای تامین مالی از این طریق اقدام کنند.

 لازم به ذکر است لینک مورد نظر برای ارائه درخواست تامین مالی جمعی از سوی متقاضیان هم‌اکنون در سایت فرابورس ایران و در آدرس (لینک) قابل دسترس است.