آینده تولید مس جهان | کاهش تولید شرکت بزرگ معدنی شیلی

15:00 - 1400/01/21
 تحقیقات بین‌المللی مس از افزایش ۵/ ۱ درصدی تولید مس پالایش‌ یافته در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

به گزارش «دنیای بورس»، مس پرس نوشت: گروه مطالعات بین‌المللی مس پیش‌بینی خود را در خصوص وضعیت تولید مس پالایش‌‌یافته جهان منتشر کرد. بر پایه اعلام این گروه در پی تولید راکد در ۲۰۱۹، انتظار می‌رود تولید مس پالایش‌یافته جهان حدود ۵/ ۱ درصد در ۲۰۲۰ و به همین اندازه در ۲۰۲۱ افزایش یابد.

گروه مطالعات بین‌المللی مس بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در پی تعطیلی‌های موقتی برای ارتقای کارخانه‌های ذوب در ۲۰۱۹، بهبود چشمگیری در تولید شیلی و زامبیا حاصل شود. علاوه بر این، انتظار می‌رود ژاپن و شماری از کشورهای اتحادیه اروپا که کارخانه‌های ذوب‌شان تحت عملیات‌های نگهداری در ۲۰۱۹ قرار داشتند تولید سال جاری آنها شدیدا رشد یابد.

همچنین انتظار می‌رود تولید الکترو وینینگ در جمهوری دموکراتیک کنگو به رشد خود ادامه دهد. گروه یادشده گزارش داد که از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود تولید مس پالایش‌یافته ثانویه جهان (از قراضه مس) به علت کمبود فلز قراضه در بسیاری مناطق تا ۵/ ۵ درصد کاهش یابد. کمبود قراضه ناشی از کاهش تولید، جمع‌آوری، فرآوری و حمل‌ونقل قراضه در اثر قرنطینه‌های جهانی است.

کاهش تولید شرکت بزرگ معدنی شیلی

در گزارش دیگری مس پرس نوشت: تولید مس معدنی شرکت شیلیایی آنتوفاگاستا در سال جاری به‌طور کلی افت داشته، اما این شرکت معدنی از اهداف بالای تولید در سال ۲۰۲۱ حتی در صورت ادامه محدودیت‌های همه‌گیری کووید-۱۹ خبر داد.

به گزارش فست مارکت، تولید مس معدنی آنتوفاگاستا در فصل سوم سال‌جاری با افت ۶/ ۴ درصدی نسبت به فصل دوم، به حدود ۱۶۹ هزار تن رسید. بر اساس اعلام این کمپانی، کاهش تولید در معدن اصلی آنتوفاگاستا یعنی Los Pelambres به دلیل عملیات تعمیر و نگهداری و همچنین کاهش عیار در معدن Antucoya نیز از دلایل کاهش تولید گزارش شده است.

براساس این گزارش، در ۹ ماه نخست سال‌جاری، کل تولید این شرکت ۵۴۱ هزار و ۳۰۰ تن بود که حدود ۴۲ هزار و ۹۰۰ تن (معادل ۷/ ۳ درصد) نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت. این شرکت برنامه‌ریزی تولید ۷۲۵ تا ۷۵۵ هزار تن را برای سال‌جاری حفظ کرده است و اعلام کرد که انتظار دارد تولید در سال ۲۰۲۱ نزدیک به رکورد قبلی باشد.

رکورد قبلی تولید، حدود ۷۷۰ هزار تن در سال ۲۰۱۹ بود و برنامه‌ریزی تولید برای سال‌جاری بین ۷۳۰ تا ۷۶۰ هزار تن است که دلیل اصلی آن، انتظار بهبود عیار معدن Centinela است. انتظار می‌رود بهره‌برداری از این معدن در فصل چهارم سال‌جاری آغاز شود. همچنین توسعه معدن Los Pelambres که انتظار می‌رود تولید را حدود ۷۰هزار تن در سال افزایش دهد، در پایان فصل سوم به پیشرفت ۳۹درصدی رسیده بود.