عقب نشینی از ادعاها| ترامپ: دنبال جنگ با ایران نیستم

12:30 - 1400/01/21
درحالی که حملات امریکا علیه نیروهای حشدالشعبی با به آتش کشیدن دیروز سفارت امریکا در بغداد همراه بود که مقامات این کشور مدعی اند ایران عراقی ها را به تظاهرات تحریک می کند.

به گزارش «دنیای بورس»، بعد از حملات امریکا به برخی از پادگان های حشد الشعبی، حالا امریکا مدعی شده که اعتراضات دیروز مردم عراق در برابر سفارت امریکا و به آتش کشیده شدن سفارت که البته با زخمی و درگیری شدیدی همراه شد، از سوی ایران تحریک شده است. مقام های امریکایی و در راس آن ترامپ ایران را متهم به تحریک آشوب علیه سفارت امریکا در بغداد کرد.

حتی برایان هوک، مدیر مسئول میز ایران که از آن به عنوان یکی از نامزدهای جانشینی مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا در سال 2020 می دانند، مدعی شده اگر ایران رفتارش را تغیر ندهد در سال 2020 تحریم های بیشتری علیه ایران اعمال می کند. با این اوصاف با وجود جنگ روانی مزبور، رویترز دیشب در خبری نوشته که ترامپ از درک متفاوت از صحبت هایش مبنی بر افزایش تنش با ایران عقب نشیتنی کرده و گفته خواستار جنگ با ایران نیست.

اکنون اما به نظر می رسد در آستانه سال جدید میلادی جهان در بحبوحه انواع تنش ها و خشونت های بالقوه در منطقه وضعیت متفاوتی را به خود خواهد دید. آیا ایران و امرکیا در سال 2020 هر کدام دوباره صحبت هایشان را با هم شروع می کنند. آیا امریکا با رفع تحریم ها به میز مذاکرات بر می گردد و آیا میانجیگری ها میتواند چاره ساز باشد.