با برگزاری مجمع سالیانه بانک صادرات مطرح شد

دستورکارهای فعلی « وبصادر »

11:35 - 1400/01/21
مدیرعامل بانک صادرات با بیان اینکه سهم این بانک از بازار تسهیلات شبکه کشور در سال ۹۷ به ۸ درصد رسید، اعلام کرد: میزان اضافه برداشت بانک صادرات از منابع نزد بانک مرکزی در مدت زمان مشابه به صفر رسید.

ایبنا: حجت‌اله صیدی که صبح امروز (شنبه) و در مجمع عمومی عادی سالانه بانک صادرات ایران سخن می‌گفت، با بیان این مطلب گفت: در سال ۹۷ میزان اضافه برداشت بانک صادرات ایران از منابع نزد بانک مرکزی صفر شد. همچنین سهم بانک صادرات ایران از بازار تسهیلات شبکه کشور در این سال نزدیک به ۸ درصد رسید.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین اقدام بانک صادرات در حوزه بانکداری الکترونیک در سال ۹۷ رونمایی از اپلیکیشن پرداخت «صاپ» بود، گفت: ارزش بازار سهام بانک صادرات ایران در بازار سرمایه تا ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

صیدی خاطرنشان کرد: به کارگیری تمامی ظرفیت‌های طرح «طراوت» به عنوان طرح ویژه اعتباری تولید، یکی از ۹ برنامه استراتژیک بانک صادرات ایران در سال ۹۸ است که به دلیل کارآمد بودن آن، ۲ بانک بزرگ دیگر کشور نیز خواستار پیوستن به این طرح برای حمایت از بخش های مختلف اقتصادی کشور هستند.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در بخش دیگری از سخنان خود در مجمع عمومی عادی سالیانه این بانک گفت: در سال ۹۷ بیشترین میزان تهاتر مطالبات بانک از دولت در حدود ۹۷ هزار میلیارد ریال به بانک صادرات ایران تعلق گرفت و در سال ۹۸ نیز شاهد تهاتر بخشی از مطالبات بانک از دولت خواهیم بود.

بر مبنای گزارش اعلامی هیات مدیره، بانک صادرات ایران برنامه‌ای برای افزایش سرمایه مجدد از تجدید ارزیابی ندارد. البته مذدیران بانک صادرات در مجمع اعلام کرده‌اند. افزایش سرمایه از محل آورده در دستور کار قرار دارد اما مقدار آن هنوز مشخص نیست. مجمع عمومی عادی سال ۹۷ بانک صادرات ایران امروز با حضور بیش از ۸۳ درصد صاحبان سهام برگزار شد.

در همین رابطه نیز بخوانید: برنامه راهبردی بانک صادرات برای سال‌جاری