سود تقسیمی « هرمز »

11:32 - 1400/01/21
در مجمع عمومی عادی سالانه فولاد هرمزگان جنوب، مبلغ 11 تومان سود به ازای هر سهم میان سهامداران تقسیم شد.

دنیای بورس: در مجمع عمومی عادی سالانه فولاد هرمزگان جنوب، ضمن تصویب صورت‌های مالی شرکت در سال مالی ۹۷مبلغ 11 تومان سود به ازای هر سهم میان سهامداران تقسیم شد.

در ابتدای این مجمع که با حضور بیش از ۹۸ درصد صاحبان سهام در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد، فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان جنوب، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سالانه هیات‌مدیره تصریح کرد: دریافت تندیس ساخت محصول نوآوری برتر ایرانی، کسب عنوان شرکت پیشرو در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران، دریافت تقدیرنامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی ایران، گواهی ملی حمایت از مصرف‌کنندگان، کسب عنوان صادر‌کننده نمونه استانی و دریافت نشان لیاقت حمایت از تولید ملی، تنها بخشی از افتخارات فولاد هرمزگان جنوب در سال ۱۳۹۷ است.

وی با اشاره به دستاوردهای این مجموعه در سال ۹۷ گفت: کاهش مصرف الکترود در کوره‌های قوس الکتریکی، ایجاد و راه‌اندازی سیستم اطلاعاتی، بومی‌سازی، جذب درآمد از فروش اقلام مازاد به میزان ۶۳۵ میلیارد ریال و... از جمله دستاوردهای ما در سال ۹۷ بوده است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان جنوب ضمن اشاره به کسب گواهینامه ISO ۵۰۰۰۱ در سال ۹۷ در زمینه مدیریت بهینه مصرف انرژی، به نحوه صرفه‌جویی و مدیریت مصرف انرژی در شرکت فولاد هرمزگان درسال ۹۷ پرداخت و گفت: در زمینه کاهش میزان مصرف برق اقدام‌های قابل‌توجهی انجام گرفته که می‌توان به کاهش 30 میلیارد تومانی هزینه برق مصرفی مجتمع از طریق تامین برق از شرکت خصوصی به میزان ۱۵۰ مگاوات توان اکتیو در سال ۹۶ و ۹۷، صرفه‌جویی و کاهش هزینه به مبلغ ۴۴۰ هزار یورو با تغییر تب چنجر ترانس‌های پست SMP از OFF-LOAD به ON-LOAD جهت عدم توقف تولید و جلوگیری از حادثه و انفجار ترانس‌ها، صرفه‌جویی و کاهش هزینه به مبلغ ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در هزینه‌های برق مصرفی در ۶ ماه دوم سال ۹۷ از طریق بررسی و پیش‌بینی میزان برق مصرفی و انتخاب گزینه مناسب از تعرفه‌های وزارت نیرو اشاره کرد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان جنوب با بیان اینکه این شرکت با تولید یک میلیون و ۴۴۰ هزار و ۲۷۶ تن فولاد در سال، چهارمین تولید‌کننده بزرگ فولاد در کشور محسوب می‌شود، افزود: تختال مهم‌ترین محصول فولاد هرمزگان جنوب است که در سال ۹۷ با تغییر ۳۲ هزار و ۳۴ تن نسبت به سال قبل، افزایش ۲۷/ ۲درصدی را ثبت کرد. وی در پاسخ به سوال خبرنگار «دنیای اقتصاد» مبنی بر طرح‌های توسعه‌ای شرکت، اعلام کرد: طرح توسعه ۳ میلیون تن فولاد هرمزگان با کنسرسیوم SMS-IRITEC به‌دلیل تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران، با وجود دریافت مجوزهای لازم، معلق شد.

اما در تلاش هستیم در آینده ضمن همکاری با دیگر شرکت‌های فعال در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس، نسبت به افزایش ظرفیت تولید اقدام کنیم. ارزانی درباره اهداف این شرکت در سال ۹۸ گفت: توسعه صادرات به بازارهای جهانی، توسعه سبد محصولات، ارتقای عملکرد زیست محیطی، توسعه ظرفیت‌های تولید و پشتیبانی و... مهم‌ترین اهداف ما در سال‌جاری است. در این مجمع، روزنامه‌ «دنیای‌اقتصاد» به‌عنوان روزنامه‌ کثیرالانتشار شرکت انتخاب شد. همچنین موسسه حسابرسی بهراد مشار به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب شد.

براساس این گزارش، رضا یزدخواستی رئیس مجمع، حسین معصومی دبیر مجمع، فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان جنوب، مهدی تولانیان ناظر اول، مرتضی شعبانی ناظر دوم، محمد خلیل‌زاده نماینده سازمان بورس و رضا یعقوبی نماینده موسسه حسابرسی بهراد مشار، هیات‌رئیسه این مجمع را تشکیل دادند.