پیش‌فروش‌ خودرو در حال انجام است

هجوم ۶ میلیون نفر به سایت سایپا

09:00 - 1400/01/21
شرکت خودروسازی سایپا از هجوم ۶ میلیون نفری به سایت فروش این شرکت تا ساعت نزدیک 11 ظهر برای خرید ۵۰ هزار پراید، تیبا و ساینا خبر داد.

تسنیم: سایپا در رابطه با فروش اینترنتی تعدادی از محصول‌های سایپا که از صبح امروز آغاز شده است اعلام کرد، از همان دقایق نخست آغاز فروش خودرو در این طرح تا این لحظه حدود 6 میلیون نفر سایت را مشاهده و در آنِ واحد 700 هزار نفر خواستار ورود به سایت برای ثبت شده‌اند که ثبت نام این میزان تقاضا اصلاً امکان پذیر نیست.

براساس اعلام سایپا، برای مدیریت ثبت نام متقاضیان، فروش به صورت مرحله‌ای شده است؛ به نحوی که سایت هر 15 دقیقه 10 ثانیه باز می‌شود تا آن دسته از افرادی که در سایت حضور دارند امکان ثبت نام پیدا کنند. این روال تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد. از مردم تقاضا می‌کنیم برای ثبت نام صبر داشته  و به سایت هجوم نیاورند. درپی هجوم مردم برای ثبت نام خودرو در طرح شرکت سایپا، سایت time.ir هم برای دقایقی از دسترس خارج شد. سایپا اعلام کرده زمان آغاز ثبت نام هر مرحله را با ساعت این سامانه هماهنگ می‌کند.

به گفته خریداران در حالی که 1 ساعت از آغاز ثبت نام خودرو می‌گذرد اما پیام‌های ارسالی  مخاطبان عصر ایران حالی است که پرتال فقط چند ثانیه باز شده و امکان خرید هم مقدور نیست. بر اساس بررسی مزبور سایت فروش هر 15 دقیقه یکبار امکان فروش را عرضه می‌کند که در بعد از ورود به آن با پیام تکیل ظرفیت موجه شده و مشتری باید برای فروش مرحله بعد که 15 دقیقه بعد است منتظر بماند . در 15 دقیقه بعدی نیز در چند ثانیه بعد از ورود باز با همین پیغام مواجه خواهید شد.

شرکت خودروسازی سایپا در این مرحله 50 هزار خودرو شامل محصولات خانواده سایپا 131، 132، 151 به همراه تیبا، ساینا و وانت نیسان را پیش فروش می کند. پیش فروش خودرو سایپا تاکنون در 4 مرحله انجام شده که مراحل اول و دوم کمتر از 5 دقیقه و مراحل سوم وچهارم کمتر از یک دقیقه به طول کشید. در مرحله چهارم پیش‌فروش ۵۰ هزار خودروی سایپا هم در کسری از ثانیه تمام شد! این شرکت همچنین در مرحله بعدی اعلام کرده به دلیل حجم بالای مراجعات مرحله بعدی پذیرش سفارش‌ها راس ساعت 11:15 انجام می‌شود.