طرفداران بیت کوین حتما این خبر را بخوانند

15:31 - 1400/01/17
روند قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۷ چگونه بود. آینده بیت کوین را چگونه پیش بینی میکنیم.

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از اکو ایران (لینک) بیت‌کوین سال ۲۰۲۱ را انفجاری آغاز کرد و مرزهای مقاومتی را یکی پس از دیگری پشت‌سر گذاشت.

با شکست مرز ۳۰ هزار دلاری، معامله‌گران چنان با سرعت و قدرت به بازار هجوم آوردند که پادشاه ارزهای دیجیتال ۴۰ هزار دلار را به سرعت رد کرد و بعد آن با فشار عرضه مواجه شد.

درحالی‌که در سال ۲۰۱۷ بیشتر تقاضاکنندگان بیت‌کوین سرمایه‌گذاران خرد بودند، در رالی صعودی اخیر اغلب تقاضا ازسوی سرمایه‌گذاران بزرگ و نهادی صورت گرفته است. تفاوت رفتار این دو نوع سرمایه‌گذار می‌تواند یکی از نکات کلیدی تفاوت روند کنونی با تجربه‌های اخیر باشد. 

2 نگاه درباره آینده بیت کوین

اقتصاد نیوز هم در مطلبی نوشت: براساس نگاه تحلیلگران بازارهای اقتصادی در جهان، بیت کوین و بازار سهام آمریکا دارای بیشترین حباب در بازارهای مالی جهان هستند.

دو دیدگاه درباره آینده بیت‌کوین در بازار وجود دارد. اواسط آذر برخی تحلیلگران از رشد شدید بیت‌کوین در سال‌های آتی خبر دادند، به طوری که حتی بانک سرمایه‌گذاری آمریکایی، جی پی مورگان در یکی از یادداشت‌های خود نوشت: طلا در درازمدت درخشش خود را از دست می‌دهد زیرا سرمایه‌گذاران نهادی، بیت کوین را بیشتر ترجیح می‌دهند.

همچنین این بانک  از احتمال رسیدن ارزش بیت کوین به ۱۴۶ هزار دلار در بلندمدت خبر داده بود. با این وجود طی روزهای گذشته برخی دیگر از تحلیلگران خلاف نظر جی‌پی مورگان را ارائه دادند و معتقدند این بازار دارای بیشترین حباب است و سرمایه گذاران درآینده با شوک افت قیمت روبرو خواهند شد.

دیدگاه جدید درباره بیت کوین

براساس گزارش از سی ان بی سی، براساس نظرسنجی بانک دویچه که روز سه شنبه منتشر شد ، سرمایه‌گذاران، بیت کوین و بازار سهام ایالات متحده را به عنوان بزرگترین حباب بازار در حال حاضر معرفی کردند.

این نظرسنجی که براساس پاسخ 627 متخصص بازار بین 13 تا 15 ژانویه (23 دی تا 25 دی) انجام شده است ، نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران (89 درصد) فکر می کنند برخی بازارهای مالی حباب دارند.

میزان حباب در بازارها همچون بیت کوین

براساس گزارش های منتشر شده، بیت کوین و سهام فناوری ایالات متحده در بالای لیست بازارهای مالی دارای حباب قرار دارند. بیت کوین به عنوان یک بازار با حباب بیشتر مشاهده می شود، به طوری که تحلیلگران به حباب بیت کوین از نمره 10، 10 دادند.

به گفته دویچه بانک ، سهام فناوری ایالات متحده بزرگترین حباب بعد از بیت کوین را دارد و با میانگین نمره  7.9 در رده دوم لیست قرار گرفته است.

سرمایه گذاران همچنین تصور می کنند که بیت کوین و تولیدکننده خودروهای الکتریکی یعنی تسلا بیش از افزایش، در سال آینده سقوط را تجربه کنند. 

دویچه بانک اعلام کرده است؛ « هنگامی که به طور خاص در مورد سرنوشت 12 ماهه بیت کوین و تسلا - یک نمونه از حباب بالقوه فناوری - سوال شد ، اکثر تحلیلگران اعلام کردند که احتمال کاهش وجود خواهد داشت و تسلا طبق نظر تحلیلگران آسیب پذیرتر است.»

در چند ماه گذشته بیت کوین نوسانات زیادی داشته است. بزرگترین و باارزش ترین ارز رمزنگاری شده جهان، فقط دو هفته پیش به بالاترین سطح تاریخی خود نزدیک به 42 هزار دلار رسید و بعد از به شدت سقوط کرد. این درحالیست که این ارز رمزنگاری شده زمانی که تحت تاثیر نگرانی ها در مورد بیماری همه گیر ویروس کرونا قرار گرفته بود ، بیش از 800 درصد از پایین ترین سطح مارس 2020 افزایش پیدا کرده بود.

آینده بیت کوین

افرادی که دنبال صعود در این بازار هستند، می گویند که علاقه خریداران به سکه دیجیتال افزایش یافته است چرا که بیت کوین را یک دارایی امن و غیر مرتبط با طلا می دانند. از طرف دیگر افرادی هستند که با تردید نگاه می کنند و می گویند بیت کوین یک دارایی سوداگرانه است و یک حباب در بازار است که ممکن است روزی بترکد.

در همین حال ، تسلا در سال 2020 نیز شاهد صعودی چشمگیر در قیمت سهام خود بود که تا سال جدید ادامه یافت و مدیر عامل آن ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کرد. سهام تسلا بیش از 700 درصد نسبت به 12 ماه قبل افزایش داشت.