«آتوس» به ایران باز می گردد

15:46 - 1400/01/25
فارس: پس از سپری شدن یک دهه و عبور از تحریم‌ها کارشناسان شرکت «Atos» به ایران سفر کردند تا با مقامات سازمان بورس و اوراق بهادار و دیگر اعضای بازار سرمایه کشور مذاکره کنند.

پایگاه داده‌ها و نرم افزار معاملاتی بازار سرمایه ایران، 10 سال قبل توسط “Atos”، شرکت فناوری اطلاعات فرانسوی که پس از شرکت (IBM GLOBAL) دومین شرکت فناوری اطلاعات در منطقه اروپا است، طراحی و پیاده سازی شد، اما به دلیل تحریم‌ها نوسازی آن انجام نگرفت.

اکنون پس از سپری شدن یک دهه و عبور از تحریم ها، کارشناسان شرکت “Atos” به ایران سفر کردند تا با مقامات رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار و دیگر اعضای بازار سرمایه کشور مذاکره کنند.

سنا گزارش داده که طی نشست کارشناسان این شرکت فن آوری اطلاعات و مسئولان ارشد سازمان بورس، در مورد حضور Atos به عنوان مشاور نرم افزاری بازار سرمایه ایران گفت‌وگو شد.

بر اساس این گزارش محتوای اصلی این جلسات نوسازی و رفع اشکالات نرم افزار معاملاتی مورد استفاده در بازار سرمایه ایران و همچنین امکان استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای جدید Atos بود.

Atos یک شرکت اروپایی فناوری اطلاعات است که شعباتی در پاریس و مونیخ دارد. این شرکت تلفیق سیستم‌ها و خدمات معاملاتی را با فناوری بالا، ارتباطات متحدالشکل، داده‌های بزرگ و امنیت سایبری، طراحی و پیاده سازی می کند.