رشد تقاضا در بورس / صعود فولاد، فملی و وتجارت

16:03 - 1403/03/21
امروز نمادهای فولاد، فملی، وتجارت و شپنا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

به گزارش اکوایران، در معاملات روز دوشنبه 21 خرداد ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 16 هزار و 194 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 78 هزار و 90 واحد رسید. 

 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 2 هزار و 584 واحدی در رقم 675 هزار و 15 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 155 واحدی به رقم 22 هزار و 264 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با رشد 961 واحد به سطح 117 هزار و 942 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس تهران

روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 81 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

امروز نماد وتجارت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 58 میلیارد تومان بود. پس از وتجارت، نمادهای فخاس، وامید، توسن و زماهان بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای وخارزم، وارس، تاپیکو، کالا و بوعلی تعلق داشت.

رشد تقاضا در بورس / صعود فولاد، فملی و وتجارت6

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فولاد، فملی، وتجارت و شپنا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای میدکو، وامید و فخوز از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، شگویا و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای انتخاب، هرمز و مادیرا نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد وتجارت بیشترین تراکنش را داشت و فملی و فاذر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، کرومیت و زماهان بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 413 هزار و 543 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 407 هزار و 250 میلیارد تومان بود که 98 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 8 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 936 میلیارد تومان رسید. 

رشد تقاضا در بورس / صعود فولاد، فملی و وتجارت11

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد وتجارت بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 160 میلیارد تومان بود. 

پس از وتجارت، فملی بیشترین ارزش معاملات را داشت و زماهان رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد فولاد و کرومیت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام وتجارت با تعداد یک میلیارد و 76 میلیون و 600 هزار و 352 سهم در صدر قرار گرفته است. فاذر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وخارزم تعلق داشت. دو نماد ذوب و های‌وب نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات دوشنبه، 199 نماد صف خرید داشتند و 149 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 123 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 554 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 46 درصدی به 381 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

رشد تقاضا در بورس / صعود فولاد، فملی و وتجارت4