توقف بورس در پله 2.1 میلیونی

14:27 - 1402/11/21
شاخص کل بورس تهران امروز به سطح 2 میلیون و 100 هزار واحد رسید.

در معاملات روز شنبه بیست و یکم بهمن ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 2 هزار و 79 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 100 هزار و 105 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و 161 واحدی در رقم 739 هزار و 815 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 23 واحدی به رقم 25 هزار و 439 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 450 واحد به سطح 137 هزار و 532 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 37 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد فکمند بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 29 میلیارد تومان بود. پس از فکمند، نمادهای دی، وصنعت، ونوین و کاما بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فنر، سیمرغ، کترام و رنیک تعلق داشت.

توقف بورس در پله 2.1 میلیونی4

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز شپنا، فملی، تاپیکو نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فاسمین، سدشت و اخابر از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، وسپهر و فزر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای بپاس، کگهر و انتخاب بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و ثشاهد و ثاخت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فنر، کرومیت و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 29 هزار و 545 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 23 هزار و 25 میلیارد تومان بود که 78 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 8 صدم درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 505 میلیارد تومان رسید. 

توقف بورس در پله 2.1 میلیونی0

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد کرومیت بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 167 میلیارد تومان بود. 

پس از کرومیت، فنر بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثنوسا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد کالا و سیمرغ در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد 340 میلیون و 103 هزار و 345 سهم در صدر قرار گرفته است. کرمان در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به حفارس تعلق داشت. دو نماد وصنعت و فنر نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 68 نماد صف خرید داشتند و 39 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 62 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 460 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 41 درصدی به 192 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

توقف بورس در پله 2.1 میلیونی2