تحلیل تکنیکال | دورنمای فلز قلع + نمودار

15:02 - 1400/01/21
تکنیکال قیمت فلز قلع بررسی شد.
تحلیل تکنیکال | دورنمای فلز قلع + نمودار
  • سمانه عاملی | تحلیلگر بازار

روند کلی قیمت هر تن فلز قلع در بازار لندن، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این فلز با کمی افزایش، از محدوده ۱۸ هزار و ۶۱۷ دلار به محدوده ۱۸ هزار و ۶۹۲ دلار رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته برخورد قیمت به محدوده مقاومتی ۱۹ هزار و ۵۵ دلار و واکنش به آن بود.

قدرت گرفتن حرکت صعودی این فلز منوط به گذر از این محدوده مقاومتی با حجم بالا است. در صورت عبور قیمت فلز قلع از محدوده یاد‌شده می‌توان انتظار داشت در چند هفته آتی احتمالا قیمت فلز قلع اهداف قیمتی بالاتری مثل ۲۰ هزار و ۴۰۰ دلار را دنبال می‌کند.

علاوه بر محدوده ۱۸ هزار و ۸۱۰ دلار، سه ناحیه مقاومتی دیگر نیز وجود دارند که قیمت برای عبور از آنها دچار مشکلاتی خواهد شد. مناطق قیمتی ۱۹ هزار و ۵۵ دلار، ۱۹ هزار و ۳۸۵ دلار و ۱۹ هزار و ۸۴۵ واحد را می‌توان به‌عنوان محدوده‌های مقاومتی فلز قلع در نظر گرفت. 

با توجه به اینکه در ۱۵ روز کاری قبل، قیمت به محدوده ۱۸ هزار و ۸۱۰ دلار واکنش مقاومتی نشان داد و نتوانست از این منطقه عبور کند، بنابراین احتمال دارد فلز قلع فاز اصلاح قیمت را در پیش بگیرد. در صورت کاهش قیمت‌ها، علاوه بر محدوده خط روند صعودی، سه محدوده ۱۷ هزار و ۷۴۰ دلار، ۱۷ هزار و ۱۰۰ دلار و ۱۶ هزار و ۷۲۰ دلار، به‌عنوان محدوده‌های حمایتی می‌توانند ایفای نقش کنند.  

در صورت کاهش قیمت فلز قلع، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۸ هزار و ۲۴۰ دلار است. در صورت ادامه کاهش قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۷ هزار و ۱۰۰ دلار است. در صورت کاهش قیمت‌ها، محدوده خط روند صعودی می‌تواند نقش حمایتی بسیار قوی داشته باشد.

شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، نشانه نزولی نخواهد بود ولی ترس‌ها را از آغاز اصلاح قیمت‌ها افزایش خواهد داد. در صورت ادامه افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۸۱.۸۱۰ دلار است. مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱۹ هزار و ۵۵ دلار است.