فولادی ها در لندن خوش درخشید + جدول

14:25 - 1400/01/21
در هفته گذشته فولادی ها خوش درخشیدند و در بازار فلزات اساسی نیز نیکل در صدر قیمت فلزات اساسی قرار گرفت.
فولادی ها در لندن خوش درخشید + جدول

هفته خوش فولاد در لندن

به گزارش «دنیای بورس»، دنیای اقتصاد نوشت: قراضه فولادی در هفته گذشته بیش از ۲۴ دلار معادل ۳/ ۹ درصد افزایش یافت تا به قیمت ۲۸۷ دلار در هر تن برسد. این مقطع فولادی ابتدای هفته گذشته با تاثیر از اخبار امیدوارکننده از صنعت در چین توانسته بود در یک روز ۴/ ۱۱ درصد رشد کند. میلگرد نیز در همان روز ۲۳/ ۸ درصد معادل ۵/ ۳۴ دلار در هر تن افزایش یافت تا در کل هفته نیز رشدی برابر با ۶۳/ ۷ درصد رقم بزند. هر تن میلگرد پایان هفته ۴۵۱ دلار در بورس فلزات لندن معامله شد.

 

صدرنشینی نیکل در هفته گذشته

فلز نیکل در هفته گذشته توانست بیش از بقیه فلزات اساسی بازدهی داشته باشد. بر این اساس، این فلز در پنج روز کاری منتهی به جمعه ۳/ ۴ درصد رشد کرد تا به قیمت ۱۴ هزار و ۳۵۵ دلار در هر تن برسد. با این حال در مقطعی از معاملات پنج‌شنبه، نیکل به ۱۴ هزار و ۶۴۷ دلار در هر تن رسید که از اواخر نوامبر سال گذشته میلادی بی‌نظیر است.

همچنین سرب نیز در این هفته به رکورد ۶ ماهه خود رسید. این فلز پنج‌شنبه به سطح قیمتی یک هزار و ۹۷۱ دلار رسید تا پس از ۲۳ ژانویه بیشترین سطح را رقم زده باشد.

در میان فلزات دیگر، آلومینیوم نیز توانست ۳۸ دلار معادل ۲/ ۲۲ درصد رشد هفتگی را ثبت کند تا به یک هزار و ۷۵۷ دلار در هر تن برسد. گفته می‌شود رشد هفتگی فلزات تا حدود زیادی به علت امیدواری‌ها در اواسط هفته به بسته محرک اقتصادی آمریکا و همچنین انتشار اخبار مثبت اقتصادی در اروپا و چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده فلزات اساسی اتفاق افتاده است. با این حال، مس در این بازه ۱۴۲ دلار کاهش یافت و در انتهای هفته ۶ هزار و ۲۳۶ دلار بر تن معامله شد. روی نیز با ۰۷/ ۳ درصد بزرگ‌ترین کاهش هفتگی را از آن خود کرد.