در مجمع « آسیا » چه گذشت

15:10 - 1400/01/21
افزایش ۹۴۹ درصدی سرمایه بیمه آسیا تصویب شد.

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از بیمه آسیا، مجمع عمومی‌فوق‌العاده بیمه آسیا برای تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه این شرکت، با حضور سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بیمه آسیا، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران، سازمان بورس و سازمان حسابرسی برگزار شد. در جلسه مجمع عمومی‌فوق‌العاده بیمه آسیا، افزایش سرمایه این شرکت از ۲۳۰ میلیارد تومان به حدود ۲۴۱۳ میلیارد تومان (با ۹۴۹ درصد افزایش)، در پی تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت مشهود (عرصه و حق کاربری) بیمه‌آسیا و تایید حسابرس قانونی، بیمه مرکزی و سازمان بورس، تصویب شد.

بنابراین گزارش، مسعود بادین، نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا، در ابتدای این مجمع با ارائه گزارشی، روند و مراحل افزایش سرمایه بیمه آسیا را تشریح کرد. مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به اهداف این شرکت بزرگ بیمه ای در افزایش سرمایه، اظهار کرد: اساسا افزایش سرمایه، با هدف کاهش سهم واگذاری اتکایی اختیاری و افزایش سهم نگهداری انجام می‌شود و ظرفیت این شرکت را در قبول ریسک بالا می‌برد. وی افزود: از سوی دیگر، این موضوع، میزان نگهداری بیمه‌نامه‌های صادره و قبولی اتکایی بیمه آسیا را افزایش داده و سبب افزایش سودآوری و بازدهی فعالیت شرکت می‌شود.

نایب رئیس هیات‌مدیره بیمه آسیا ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اهداف و نتایج افزایش سرمایه بیمه آسیا، شفافیت صورت‌های مالی و اطلاعات این شرکت است. شفافیت مالی شرکت، حضور بیمه آسیا در بازار رقابتی را تقویت می‌کند و انتظارات سهامداران را در ارتباط با صورت‌های شفاف مالی و همچنین سطح توانگری این شرکت را در ایفای تعهدات خود در قبال بیمه‌گذاران، محقق می‌سازد. بادین تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های تحمیل شده به اقتصاد کشور و ایجاد محدودیت‌های واگذاری اختیاری، افزایش سرمایه بیمه آسیا و افزایش ظرفیت سهم نگهداری آن، موجب می‌شود نقش این شرکت در قبول ریسک‌های مختلف بزرگ صنعتی و تولیدی و پروژه‌های ملی، پررنگ‌تر شود.

مدیرعامل بیمه آسیا تاکید کرد: افزایش سرمایه بیمه آسیا به طور قابل توجهی در حضور این شرکت در بازارهای نفتی و پتروشیمی ‌تاثیرگذار خواهد بود؛ چرا که یکی از معیارهای مهم واگذاری عملیات بیمه‌ای در این بازارها، کفایت سرمایه شرکت‌های بیمه است.